logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.10.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
15
1
10

Sigur Rós zatrzęśli hutą (zdjęcia)

Dziś kolejny koncert i autografy

Dodano: 17.09.2012

W niedzielę Halę Ocynowni Huty im. Sendzimira w krakowskiej Nowej Hucie przejęła grupa Sigur Rós i uczyniła z niej świątynię współczesnej muzyki. Podczas 90-minutowego koncertu pojawiały się głównie starsze przeboje Sigurów jak "Hoppipolla" czy "Vidrar Vel Til Loftarasa". 11-osobowy skład zagwarantował mocne brzmienia i na pozór spokojne muzyka (dosłownie) zatrzęsła przemysłową halą. Finał koncertu to poszarpany smyczek Jónsiego - wokalisty i lidera zespołu - oraz zachwycona publiczność. To nie pierwszy występ islandzkiego muzyka w Krakowie. Dwa lata temu w tym samym miejscu wystąpił ze swoim solowym programem. Jónsi podkreślał, że klimat industrialny jest mu bardzo bliski, ponieważ jego ojciec pracował w fabryce.

Koncert Islandczyków odbył się w ramach jubileuszowej edycji festiwalu Sacrum Profanum. Był to pierwszy z dwóch występów Sigurów podczas tej imprezy. Kolejny koncert już dziś o godzinie 20.00. Na dziś organizatorzy zapowiadają także krótkie spotkanie z muzykami, podczas którego będzie można upolować autografy.

Więcej na stronie sacrumprofanum.com.

(ro)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
vito212121 (?) 18.09.2012 0:25
Pierwszy raz ja slyszalem i natychmiast pokochalem..i co ciekawe...na bis...zagrano wlasnie lacrimose......-))) czyli wiecej ludzi niz ja sam uwaza ja za cudowne dzielo......wyobrazcie sobie jak to brzmi w kosciele o 19stej..gdy zachodzace slonce wpada przez witrarze, gdy siedzicie na godzinnym requiem, szczegolnie z przodu.....sluchacie, patrzycie, sluchacie patrzycie i myslicie sobie...ehhh......kocham cie zycie za takie chwile!!!
vito212121 (?) 18.09.2012 0:23
oto link do lacrimosy...tak to brzmialo dokladnie w kosciele seminaryjnym w lipcu...nie moge doczekac sie gdy za rok znopw na to bede chodzil....

http://www.youtube.com/watch?v=gP8IBS0sh8k
isuuu (20) varsovie 18.09.2012 0:23
vito212121:
nic nie rozumiem z tej hippoli, albo to po angielsku ale maxniewyraznie, albo nie po angielsku. nie podoba mi sie. nie tak powinna wygladac fajna piosenka, aby nie mozna bylo doslyszec slow.

znaczy Hoppipolla? Jest po islandzku. zresztą Jónsi nawet po angielsku mówi z uroczym akcentem, islandczycy mają z tym straszne problemy. Ale za to spróbuj wymówić 'Eyjafjallajökull'. :*

Btw koncert wspaniały.
standingintherain (?) 18.09.2012 0:21
Sigur Ros tworzy muzykę niesamowitą to po pierwsze, a po drugie język, w którym są napisane teksty jest wymyślony przez Jonsiego i resztę, także trudno jest śpiewać wraz z nimi. Tekst jest zawsze przetłumaczony na islandzki, a potem na angielski i dalej idzie to na inne języki!
vito212121 (?) 18.09.2012 0:21
okay, fajnie ze komus sie to podoba, muzycy maja kase a ich fani maja przyjemnosc. symbioza jak sie patrzy-)) ja lubie inna muzyke - glownie taka gdzie rozumiem slowa i maja one sens! choc tez uwielbiam muzyke gdzie nic nie rozumiem, albo tez cala piosenka to kilka slow ale spiewanych w sposob nastrojowy, przenoszacy nas myslami....dlatego z wielka przyjemnoscia chodzilem na Warszawska Opere Kameralna w szczegolnosci na koncerty wokalno - instrumentalne do palacu a wodzie czy tez na msze c moll czy requiem mozarta do kosciola seminaryjnego...ehhhh lacrimosa.....boskie! cudowne!
A ten tu muzyk...tez dla kogos jest fajny i niech tak bedzie-))
neguto (?) 18.09.2012 0:15
ha ha jak ich pierwszy raz usłyszałem na open'erze w Gdyni (2006) to powiedziałem, "co to za wyjące wieloryby"? Ale mój chłopak poleciał pod scenę i został fanem więc ludzie lubią taką muzykę.
vito212121 (?) 17.09.2012 21:53
nic nie rozumiem z tej hippoli, albo to po angielsku ale maxniewyraznie, albo nie po angielsku. nie podoba mi sie. nie tak powinna wygladac fajna piosenka, aby nie mozna bylo doslyszec slow.
vito212121 (?) 17.09.2012 21:47
aha no to ma to sens. nie znam icvh muzyki. zaraz sobie poslucham.
tom1991 (26) Kraków 17.09.2012 19:55
Wokalista jest gejem.
vito212121 (?) 17.09.2012 18:06
A co to ma do homo|?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran