logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
27
18

"Niegodne uczynki" i "obrzydliwi homoseksualiści"

Komentarze po wczorajszym głosowaniu w Sejmie

Dodano: 25.07.2012

Wczoraj, dzięki przytłaczającej większości głosów PO i PiS w Sejmie nie doszło do zaplanowanego czytania projektów o związkach partnerskich. Głosowanie stało się koniecznie po decyzji konwentu seniorów, który uznał punkt obrad za sporny. "Art. 30 konstytucji nakłada na władzę obowiązek ochrony przyrodzonej godności człowieka. Sejm nie może odbierać nikomu prawa do szczęścia i godności" - mówił przed głosowaniem Ryszard Kalisz. "Art. 30 chroni godność, ale nie chroni niegodnych uczynków człowieka!" - odpowiedziała posłowi SLD posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz. Przedstawiamy Wam kilka komentarzy z wczorajszego dnia."Myślę, że to smutny dzień dla polskiej demokracji, myślę, że źle się dzieje kiedy nie dopuszczamy nawet do debaty nad projektami, które dotyczą podstawowych kwestii, praw człowieka" - mówił po głosowaniu poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń:Marszałkini Sejmu, Ewa Kopacz, powiedziała podczas konferencji prasowej - jeszcze przed rozpoczęciem obrad Sejmu, że będzie głosować za debatą sejmową nad projektami ustaw: "Będę głosowała za tym, żeby dać szansę, choćby to były nawet trzy osoby w państwie, ale to są obywatele Polski. Jeśli nawet się z tym nie zgadzamy, dajmy szansę przedstawienia argumentów, które będą dla nas tarczą i wytłumaczeniem dla naszych decyzji. Bo nad całością ustawy będziemy głosować wtedy, kiedy przejdzie ona cały proces" - powiedziała Kopacz.Zapytaliśmy też Stanisława Żelichowskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego o jego ocenę tego co wydarzyło się wczoraj w Sejmie. Poseł PSL przyznał, że nie zapoznał z treścią ustaw bo "i tak nie przejdą", więc "szkoda czasu", ale przyznał, że do tematu trzeba wrócić:"Niegodne uczynki" wg prof. Pawłowicz i przerażony Niesiołowski

Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS i - czego dowiadujemy się ze strony polityczki: "prawnik, nauczyciel akademicki, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego", przed głosowaniem zgłosiła wniosek formalny o zwołanie Konwentu Seniorów w celu sprawdzenia zasadności umieszczenia w porządku obrad projektów ustaw o związkach partnerskich. Posłanka była dziś rano gościem TVN24 i tłumaczyła czym są owe wspomniane w Sejmie "niegodne uczynki". "Człowiekowi przysługuje godność niezależenie od tego, czy jest to zbrodniarz, złodziej. Natomiast jeśli ten złodziej, jeśli ten przestępca, kradnie, to nie możemy odnosić poczucia godności do złych uczynków, które robi" - powiedziała Pawłowicz, czym wprawiła w zakłopotanie swojego współrozmówcę, Jerzego Wenderlicha z SLD, który przyznał, że "zaraz spadnie z krzesła".

Stefan Niesiołowski (PO) wytłumaczył portalowi natemat.pl dlaczego zagłosował przeciwko debacie w Sejmie nad ustawami. Poseł powiedział, że głosował z powodów "prawnych i politycznych, a nie światopoglądowych", dodał jednak, że ze społecznością LGBT będzie rozmawiał za pośrednictwem mediów, albowiem "osobiście z tymi ludźmi się nie spotkam. Boję się ich. Pobiliby mnie. Są tolerancyjni, ale tylko dla samych siebie". Dowiedzieliśmy się też, że Stefan Niesiołowski nie wie dlaczego na głosowaniu nie pojawił się Donald Tusk, ale "na pewno też nie przestraszył się tych lesbijek, które leżały dziś na trawie przed budynkiem Sejmu".

Wiemy też już o jednej pomyłce w głosowaniu. Białostocka "Gazeta Wyborcza" donosi, że Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego, pomyliła się w pierwszym głosowaniu.

Walczymy dalej!

Marcin Szczepkowski, rzecznik akcji Miłość Nie Wyklucza, powiedział w rozmowie z naszym portalem, że PO potraktowało obywateli, w tym swoich wyborców, jak obywateli drugiej kategorii:Szczepkowski dodaje, że pikieta "Żądamy ustawy o związkach partnerskich" zostaje pod Sejmem do piątku, żeby pokazać, że "nie rezygnujemy z naszych postulatów". "A przez wakacje przygotowujemy się do kolejnego natarcia" - reasumuje.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (18)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Redarmyfaction (?) 26.01.2013 17:55
Pytanie tylko z pozoru nie całkiem na temat..
Czy fiskus był przygotowany na zmiany które byłyby konsekwencją ustawy w aspekcie wspólnego rozliczania podatkowego partnerów ?
michaelo86 (31) Gliwice 31.07.2012 23:07
@ Gauloises

Czekałem na Twoją odpowiedź, w końcu obiecałeś mi jakieś 2 dni temu :). Zgadzam się z Tobą, zresztą tę wersję z ratowaniem swojej osoby przedstawiłem Ci, gdy prywatnie do Ciebie pisałem. Ale jak odpowiadasz mi na forum, to też tak zrobię, chociaż raczej po raz ostatni, żebyśmy nie zostali oskarżeni o spamowanie i zawłaszczanie forum:) Tak jak napisałem, jest taka możliwość, ale nadal mam nadzieję, że coś do niej doszło (choć urok pewnie szybko pryśnie) ... jeżeli się mylę, a zapewne tak jest, to oficjalnie się w tym miejscu przyznam do błędu (jak Ci to obiecałem)! I nie napisałem, że podoba mi się ta pani - jakoś tak nie jest w moim typie :). Podobało mi się tylko to, że nacisnęła odpowiednie guziczki, co mam nadzieję, że było jej szczerą postawą. Ale coś mi intuicja mówi, że da nam jeszcze niestety popalić :( A polityka PO ... brak słów! Wiem, jaki jest światopogląd europejski, ponieważ miałem przyjemność przebywać prawie pół roku za granicą, pośród rówieśników z różnych krajów UE ... wniosek - jesteśmy zacofani, takim europejskim trzecim światem!
gauloises (39) Warszawa 31.07.2012 22:48
@ Michaelo86

Ja zachowanie Kopacz odbieram inaczej; marszałkowska niszczarka wywołała spore poruszenie w szeroko rozumianych mediach, wszyscy właściwie z wyjątkiem Paradowskiej, mocno krytykowali Kopacz. Zatem jej głosowanie za ?tak? było niczym innym jak zagrywką taktyczną, mającą za zadanie jedynie legitymizować jej działania.
Uważam się za osobę umiarkowanie tolerancyjną ?staram się tolerować nawet i platformianą bigoterię, która ma twarz Gowina czy Rasia, ale i która ma inne organy, może i nawet mniej eksponowane za to do życia równie niezbędne. Więc toleruje i tą całą Kopaczową, której pewnie przypada rola porównywalna do np wątroby. Nie widać ale jednak robi swoje!
Jednak tolerować to nie to samo co podobać.
Siła PO polega na tym, że właśnie w takich momentach pojawia się taka wytypowana ?wątróbka? , która udaje że jest nowoczesna, dzezi, i w ogóle taka że normalnie jakby z UE. Prawda zaś taka, że mentalnie to ani z Kopacz, ani to całe PO w dziedzinie światopoglądu, ma niewiele wspólnego z UE. I na prawdę, jej chwilowe bycie za, to tylko i wyłącznie socjotechnika.
vito212121 (?) 30.07.2012 21:09
gdyby poslanka powiedziala, ze jej sie nie podoba ze osoby tej samej plci sie kochaja, to okay, jej sprawa, moze sie nie podobac, ale gdy ona wyglasza teorie jakoby homo bylo czyms niegodnym, czyms podobnie zlym jak kradziez, to niewatpliwie jest to opinia obrazliwa i szkoda, ze wciaz przepisy pozwalaja obrazac homo.
wyobrazcie sobie co byloby gdyby ona owiedziala to samo o murzynach czy inwalidach.....a o homo mozna.....brakluje nam ochrony prawnej, przed zniewazaniem osob homo, bo niby jak czuje sie homo gdy slyszy ze to kim on jest jest niegodne czlowieka?
michaelo86 (31) Gliwice 27.07.2012 0:13
gauloises:
michaelo86:
Bardzo mi się podoba postawa Ewy Kopacz ... kobieta ma charakter i nie kracze tak jak wrony z partii!

!


Z całym szacunkiem ale nie wiem co ma się w postawie tej kobiety podobać???!! Raptem tydzień temu siedziała z projektami nad "niszczarką" i miała wywalone na te całe projekty. Na prawdę, bardzo proszę, jedź więcej owoców morza bo coś niedobrego się dzieje się z Twoją pamięcią ;)


Wiem, co się działo nie tak dawno, ale mam prostą zasadę: "człowiek nie jest krową i zmienia poglądy". Wiem, że mogą być różne przyczynki takiego, a nie innego zagłosowania, ale jestem naiwny ... myślę, że o wiele łatwiej byłoby jej nacisnąć 2 razy "nie", tak ja to uczynili pozostali, albo powiedzieć, że się dwukrotnie pomyliła. Jestem tolerancyjny, ponieważ chciałbym, aby tacy byli ludzie w stosunku do mnie. I nie mam ochoty być zatwardziałym, bo tacy są ludzie, gdy mówią o nas i uważam, że nie tędy droga. A każdy najmniejszy przejaw dobrej woli traktuję z nadzieją, że ktoś coś zrozumiał. ... Być może się mylę, ale jestem tylko człowiekiem i nie mam zbyt wysokiego mniemania o sobie ... W każdym razie dzięki za troskę o pamięć :)

A owoce morza, to doskonały afrodyzjak, na pamięć są lepsze sposoby :)
gauloises (39) Warszawa 27.07.2012 0:01
michaelo86:
Bardzo mi się podoba postawa Ewy Kopacz ... kobieta ma charakter i nie kracze tak jak wrony z partii!

!


Z całym szacunkiem ale nie wiem co ma się w postawie tej kobiety podobać???!! Raptem tydzień temu siedziała z projektami nad "niszczarką" i miała wywalone na te całe projekty. Na prawdę, bardzo proszę, jedź więcej owoców morza bo coś niedobrego się dzieje się z Twoją pamięcią ;)
gauloises (39) Warszawa 26.07.2012 23:56
To możę jeszcze wypadałoby przypomnieć, że swego czasu pan Niesiołowski głosował za zakazem sprzedaży w Polsce czasopism pokroju "Playboya" I nie piszę tu o tym dlatego, że nie miałbym co czytać - bo jakoś tak się składa, że nigdy mnie ten periodyk nie interesował, ale piszę to po to, aby przypomnieć jak konserwatywnym człowiekiem jest Niesiołowski. W niektórych komentarzach czuje lekkie zdziwienie postawą pana Niesiołowskiego,a tak na prawdę mógłby on z Giertychem na "foki" chadzać.
michaelo86 (31) Gliwice 26.07.2012 1:25
Bardzo mi się podoba postawa Ewy Kopacz ... kobieta ma charakter i nie kracze tak jak wrony z partii!

Chyba nigdy nie zrozumiem jak można miłość do osoby tej samej płci nazwać przestępstwem ... dzięki temu uczuciu chce się nam wstawać z łóżka, czujemy się bezpiecznie, mamy wrażenie, że żyjemy ... takie słowa osoby z habilitacją ... żenada :( W sumie to jej współczuję, może nie zna smaku miłości ...

Wypowiedź Niesiołowskiego przeczy głównym mitom o homoseksualistach jako osobach wrażliwych i zbyt delikatnych ... jak można wysnuwać wnioski o ludziach nie znając ich? ... to jest chore i nieetyczne!

Jeżeli prof. Barbara Kudrycka nie jest w stanie odpowiedniego przycisku nacisnąć ... to nie rozumiem jakim cudem otrzymała tytuł profesora belwederskiego. Ale zaczynam rozumieć, dlaczego szkolnictwo wyższe i nauka się cofają ... z drugiej strony tak chyba dziwnie robić z siebie głupka dla poprawności politycznej :)

Światełkiem w tunelu jest fakt, że społeczeństwo chcąc nie chcą musiało zapoznać się z sytuacją ... wiem, tak szybko nasz naród nie pójdzie do przodu, ale wierzę, choć może naiwny jestem, że Polacy oswoją się z nową dla nich sytuacją, o której wcześniej nie wiedzieli lub po prostu nie chcieli wiedzieć!
android (?) 25.07.2012 23:07
neguto:
Andro on nie może przeżyć jak ktoś mówi że jest w związku z osoba tej samej płci to gdzie on by na IS wlazł. Chyba by zawału dostał i musiałby potem rzygać przez dwa dni by pozbyć się nadmiaru obrzydliwości jaką by tu zobaczył :)
No a komentarzy to faktycznie lepiej niech nie czyta bo przy jego fobii to po lekturze paru wpisów poniżej naprawdę będzie bał się wyjść z domu ciągle zastanawiając się czy aby ktoś nie zdzieli go zbyt mocno różową torebeczką ;)

PS. mam nadzieje że Icy tylko żartuje i nie zaczai się na niego w ciemnym zaułku. Icywind pamiętaj nie rób nic głupiego. Zamkną cię, jego uznają za męczennika a reszta gejów zostanie uznana za terrorystów.


w sumie racja, zobaczył by tych dwóch kolesi na fioletowym tle, wyobraźnia by zadziałała i straumił by się do końca życia, kciuka ssać zaczął czy coś :) do komentarzy by nie dotarł bo musiał by kliknąć parę razy tu i ówdzie... ;) to może on dostał już kiedyś różową torebką i ma uraz teraz...
neguto (?) 25.07.2012 22:07
Andro on nie może przeżyć jak ktoś mówi że jest w związku z osoba tej samej płci to gdzie on by na IS wlazł. Chyba by zawału dostał i musiałby potem rzygać przez dwa dni by pozbyć się nadmiaru obrzydliwości jaką by tu zobaczył :)
No a komentarzy to faktycznie lepiej niech nie czyta bo przy jego fobii to po lekturze paru wpisów poniżej naprawdę będzie bał się wyjść z domu ciągle zastanawiając się czy aby ktoś nie zdzieli go zbyt mocno różową torebeczką ;)

PS. mam nadzieje że Icy tylko żartuje i nie zaczai się na niego w ciemnym zaułku. Icywind pamiętaj nie rób nic głupiego. Zamkną cię, jego uznają za męczennika a reszta gejów zostanie uznana za terrorystów.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku