logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
13
0

Nie będzie "Domu Dumy" w Soczi

Kolejne kontrowersje wokół Igrzysk w 2014 roku

Dodano: 19.03.2012

Soczijski sąd apelacyjny podtrzymał decyzję sądu niższej instancji o zakazie zorganizowania z okazji 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w tym mieście w 2014 roku, "Domu Dumy" - Pride House - podaje rosyjska agencja informacyjna, RIA Novosti. "Cel organizacji przeciwstawia się podstawom publicznej moralności i zasadzie regionu w kwestii ochrony rodzicielstwa i dzieci" - tłumaczyła sędzia. Rosyjscy działacze i działaczki LGBT zapewniają jednak, że są w kontakcie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i jest nadzieja, że znajdzie się rozwiązanie. Nikołaj Aleksiejew obawia się jednak o bezpieczeństwo sportowców LGBT.

Pierwszy Pride House zorganizowano podczas Igrzysk w Vancouver i cieszył się ogromnym powodzeniem. "Domu Dumy" nie zabraknie i w tym roku podczas letnich Igrzysk w Londynie. Aleksiejew powiedział, że soczijski Pride House miał być miejscem otwartym dla każdego, miałyby odbywać się tam wystawy, spotkania, wykłady a także i potyczki sportowe.

Sąd w Soczi uzasadniał swoją decyzję także tym, że inicjatywa "prowadzi do propagowania nietradycyjnej orientacji seksualnej, co może umniejszać bezpieczeństwo rosyjskiego społeczeństwa i stanu, prowokować społeczno-religijną nienawiść, która jest właściwa wydarzeniom o tak ekstremistycznym charakterze". Sędzia dodała też, że Pride House umniejsza suwerenność i terytorialną integralność Federacji Rosyjskiej poprzez spadek rosyjskiej populacji. "Sędzia zapomniała dodać, że Pride House w Soczi spowoduje topnienie lodów Arktyki, globalne ocieplenie i koniec ludzkości" - żartował w rozmowie z serwisem "Gay Star News" Aleksiejew.

Wybór Soczi na organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich wzbudził wiele kontrowersji, zwłaszcza w kontekście politycznym. Soczi leży bardzo blisko niespokojnych terenów Abchazji, Osetii oraz Czeczenii.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku