logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
30.03.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
47
3
30

Rozmawiali w sejmie o związkach partnerskich

Kolejne spotkanie grupy roboczej

Dodano: 12.02.2012

W sobotę na zaproszenie Roberta Biedronia odbyło się kolejne spotkanie nieformalnej grupy roboczej pracującej nad projektem ustawy o związkach partnerskich oraz umowie związku partnerskiego. W spotkaniu uczestniczył zespół prawników, który opracował oba projekty w obecnej formie, członkowie Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich oraz grupy Miłość nie Wyklucza. Ustalono harmonogram dalszych działań. Prace nad oboma projektami koordynował Robert Biedroń.

Przypomnijmy, że pierwszy z projektów, wywodzący się z prac Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich oraz SLD, dotyczy umowy związku partnerskiego, nad którym w poprzedniej kadencji pracowała podkomisja sejmowa. Drugi, wywodzący się z prac grupy Miłość Nie Wyklucza oraz KPH, dotyczy ustawy o instytucji związku partnerskiego. Kluby SLD i Ruchu Palikota zadeklarowały poparcie obu projektów. W styczniu pojawiły się pogłoski o trzecim projekcie, którego opracowanie ma zlecić grupa posłów i posłanek PO.

(ro)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (30)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
kafor (51) polskie 14.02.2012 18:33
Dotarła do mnie informacja (a że mnie 'klauzula tajności' nie obowiązuje podaję ją), że mimo wspólnej konferencji SLD i RP sprzed miesiąca (!) na sobotnie spotkanie robocze nie był gotowy (!!!) projekt składany już w poprzedniej kadencji przez SLD.

BLAMAŻ.
kafor (51) polskie 14.02.2012 11:36
kafor (51) polskie 13.02.2012 15:53
Happeningi również trzeba umieć robić mądrze, 'z głową'. Zaprzeczeniem tego był np. 'ślub' T. Szypuły z P. Jasińskim, który był kpiną (konferencją prasową) z tej jakże ważnej dla wielu ceremonii: formalizacji poważnego związku pary osób.

Gdyby złożeniu projektów ww. ustaw towarzyszyła np. w Sejmie ceremonia zawarcia małżeństwa humanistycznego, autentycznej pary osób tej samej płci, to takie połączenie byłoby jak najbardziej sensowne i pożądane w tej sytuacji. Mamy tu dobre przykłady z zagranicy gdzie ważnym wydarzeniem były śluby organizowane w siedzibach parlamentu danego państwa (co prawda były to śluby cywilne, czyli tam gdzie prawnie zniesiono już dyskryminację par jednopłciowych).
3city (?) 13.02.2012 13:20
kafor:
Była jedynie informacja, że w dniu składania do laski marszałkowskiej będzie happening związany z tematem ustawy.


No nie! Wystarczy, że ustawa jest kontrowersyjna dla tych starych konserw na Wiejskiej... Po co ich prowokować i za wszelką cenę udowadniać ich słowa, że takie małżeństwa zniszczą moralność? Tylko będą wkurzeni i nic nie ugramy. Mniej cyrku, więcej pracy!
kafor (51) polskie 13.02.2012 9:38
Narazie uzyskałam informację od jednej z osób będącej na spotkaniu, że ma zakaz mówienia na temat ustaleń.
To jest kpina z nas.
kafor (51) polskie 13.02.2012 8:35
Z tego co wiem, to była konferencja prasowa z informacją, że ZOSTANĄ zlożone.
Czekamy i nic. Była jedynie informacja, że w dniu składania do laski marszałkowskiej będzie happening związany z tematem ustawy.

Gdyby były już złożone w Sejmie, do marszałkini Kopacz, nie siedzielibyśmy z założonymi rękoma, lecz podejmowalibyśmy już działania by nadano projektom ustaw bieg legislacyjny!
polasteria (33) 12.02.2012 23:08
kafor:
Połowa lutego 2012, kiedy konkretnie ustawy zostaną w Sejmie złożone?


Z tego co wiem , to już są złożone....
shingao (30) Szczecin 12.02.2012 22:47
gencjana:
jesusfuckingmaryandjoseph-:
grzesioc:
jeśli doczekamy tego żarcia bo jeszcze trochę i przypalą ;]

W chwili obecnej polski rząd pokazuje wyjątkowo dobitnie, jak bardzo nie chce wprowadzać tej ustawy. .


ale jaja, rząd wprowadza ustawy!


Ja rozumiem Twój ubaw, ale z drugiej strony już jakiś czas temu zauważono, że w Polsce zaciera się rozdział pomiędzy władzą wykonawczą a ustawodawczą.
pure (?) 12.02.2012 22:40
Konkretne daty, a nie jazgolenie!
kafor (51) polskie 12.02.2012 21:27
Połowa lutego 2012, kiedy konkretnie ustawy zostaną w Sejmie złożone?
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Rozmawiali w sejmie o związkach partnerskich Rozmawiali w sejmie o związkach partnerskich