logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
21
1
1

Prokuratura i RPO: odwołanie się od decyzji sądu

Nie będzie "zakazu pedałowania"?

Dodano: 29.11.2011

"W ocenie Prokuratury, Sąd Okręgowy w Warszawie rejestrując nowe symbole NOP niezasadnie zapewnił im ochronę prawną" - czytamy na stronie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Interweniuje także Rzecznik Praw Obywatelskich: "Za naruszającą porządek prawny Rzecznik uznał rejestrację, jako symbolu graficznego partii, znaku, który w istocie nie służy identyfikacji tej partii, lecz stanowi manifestację poglądów jej przedstawicieli (przybierającą dodatkowo bulwersującą formę) o innych grupach społecznych" - dowiadujemy się ze złożonej apelacji.

W zeszły poniedziałek Narodowe Odrodzenie Polski poinformowało na swej stronie, że "zakaz pedałowania" oraz m.in. "krzyż celtycki" zostały zarejestrowane przez Sąd Okręgowy jako symbole organizacji. Tym samym NOP zapowiedział, że wszystkie instytucje publiczne oraz prywatne, które będą znieważać nowe zarejestrowane znaki, czekają postępowania sądowe. Decyzja sądu wywołała oburzenie i liczne protesty, m.in. Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, organizacji LGBT, wielu osób publicznych oraz biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Prokuratura podkreśla, że znak "zakaz pedałowania" "Jest obraźliwy, upokarzający i podsyca nienawiść do osób o innej orientacji seksualnej" i podobnie jak RPO "wnosi o uchylenie zaskarżonego postanowienia i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Warszawie".

Przypominamy, że jutro, 30 listopada, w Krakowie, na Placu Wszystkich Świętych pod Pawilonem Wyspiańskiego (godz. 13.00-14.00), odbędzie się manifestacja sprzeciwu wobec zakazu pedałowania oraz krzyża celtyckiego. Organizatorzy zachęcają do zabrania polskich oraz tęczowych flag. Podobna manifestacja odbędzie się też w sobotę, 3 grudnia, w Warszawie, na placu Zamkowym (13:00-15:00).

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
justin69 (34) 29.11.2011 17:13
i dobrze

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku