logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
96
0
12

Pilne: związki w grudniu w Sejmie?

W przyszłym tygodniu spotkanie grupy roboczej

Dodano: 26.10.2011

"Zaczynamy prace nad projektem, który chcielibyśmy złożyć już w grudniu w Sejmie" - powiedział nam wiceszef klubu Ruchu Palikota, Robert Biedroń o ustaleniach dzisiejszego spotkania z wiceszefem klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Ryszardem Kaliszem. Biedroń potwierdził także w rozmowie z nami, że będzie przewodniczył pracom nad ustawą.

Poprawiony bądź nowy projekt ma powstać m.in. na podstawie materiałów oraz opinii z Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, z uwzględnieniem opinii Sądu Najwyższego. Projekt ustawy ma zostać złożony przez SLD oraz Ruch Palikota, ale Robert Biedroń podkreślił, że liczy na wsparcie PO.

"Sprawy dotyczące ustawy o związkach partnerskich w końcu są traktowane na serio i wygląda na to, że w końcu rozwiążemy ten problem. Dzisiejsze spotkanie i chęć współpracy obu klubów oraz to, że jest zgoda co do tego kto będzie przewodniczył pracom nad projektem ustawy, może sprawić, że ten projekt nie zginie wśród innych projektów, że będzie pilnowany, i że będzie w końcu na serio potraktowany. Zaczynamy prace nad projektem, który chcielibyśmy złożyć już w grudniu w Sejmie, jesteśmy też po wstępnych rozmowach z kilkoma osobami z Platformy Obywatelskiej, wygląda na to, że także część PO poprze projekt i być może zdarzy się tak, że nie będzie dyscypliny partyjnej jeśli chodzi o głosowanie nad tym projektem i uda się w końcu rozwiązać ten ważny dla naszego środowiska, ale także dla wielu Polaków problem społeczny" - powiedział IS Robert Biedroń.

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie odbędzie się spotkanie grupy roboczej, w której udział wezmą m.in. Grupa Inicjatywna, Grupa Tel Aviv, przedstawiciele organizacji pozarządowych, które do tej pory współpracowały przy tworzeniu projektu ustawy, przedstawiciele SLD oraz RP. "Razem usiądziemy i zastanowimy się jak poprawić ten projekt ustawy, być może złożyć nowy, który będzie odpowiadał na uwagi zebrane do tej pory, ale o tym zdecydujemy w przyszłym tygodniu" - podkreślił Biedroń.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (12)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
vito212121 (?) 27.10.2011 19:02
Kiedys byla lepsza akcja niz teraz, lepiej rozbudzala plonne nadzieje a mianowicie rzadzila SLD, miala przewage i ich ludzie przygotowywali ustawe o zwiazkach a i tak...nie przeszla, nawet nie doszla-)) na zasadzie ab maiori ad minus jesli wiekszosc jej nie uchwalila, to tym bardziej nie uchwali jej mniejszosc.
druga sprawa - nadajmy nazwe tej propponowanej ustawie - kielbasa gejowska-)) tak jak sa ustawy antykominowe itp. funkcjonuja takie potoczne okreslenia, wiec nasza rzekoma ustawa nie nazywajmy ja ustawa o zwiazkach partnerskich ale ustawa o kielbasie gejowskiej-)
vito212121 (?) 27.10.2011 18:59
Beda zwiazki, wow! Zawsze bylem slaby w matematyce, ale czy Palikot ma przewage w sejmie aby stosowna ustawe przepchnac? A jakimi to niby argumentami dysponuje Palikot wobec SLD czy PO ze te partie mialyby teraz te ustawe poprzezc a wczesniej nie popieraly?
cetera (27) Manchester 27.10.2011 2:10
A ratyfikacja Karty Praw Podstawowych...?
icywind (?) 26.10.2011 20:52
Ustawa miała być jakoś rok temu na jesień a była przed wyborami, nawet jeśli tym razem będą już w grudniu głosować to wątpię, żeby większa część PO ją poparła o PiSie i PSL nawet nie mówiąc.
tomwroclaw (26) Wrocław 26.10.2011 19:49
wiedz, że coś się dzieje...
tezael (25) Pawłowice/J-bie/Katowice 26.10.2011 19:18
Oby się udało :) trzeba trzymać kciuki :)
durian (?) 26.10.2011 19:17
Zacznijcie lepiej od przekonania społeczeństwa...
alexanderson (?) 26.10.2011 19:01
"wygląda na to, że także część PO poprze projekt i być może zdarzy się tak, że nie będzie dyscypliny partyjnej jeśli chodzi o głosowanie nad tym projektem"

Problem w tym, że nie wystarczy część PO, ani nawet połowa jej posłów, żeby ustawa przeszła. Oprócz napisania dobrego projektu, trzeba też intensywnie pracować nad przekonaniem do niego jakichś 200 (!) osób (nie licząc klubu RP i SLD , a nie jestem przekonany, że wszyscy w nim tacy postępowi)...
anl (30) Łódź 26.10.2011 16:55
Oby jaknajszybciej :) Czekamy na dobre informacje :)
michalina7 (?) 26.10.2011 15:30
I DOBRZE:)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku