logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
28.08.2016    STARTSKLEPKONTAKT

...
396
16
83

Jesteśmy w Sejmie!

"Nasi" ludzie na Wiejskiej

Dodano: 10.10.2011

Nasze niedzielne prognozy potwierdziły się. Zarówno Biedroń jak i Grodzka zasiądą w Sejmie! Biedroń zostanie pierwszym otwarcie homoseksualnym posłem w Polsce. Anna Grodzka będzie nie tylko pierwszą transpłciową posłanką w Polsce, ale obecnie jedyną na świecie (trzecią w historii).

Staramy się ograniczać emocje w newsach i trzymać się faktów. Dzisiaj nie potrafimy się powstrzymać:

Jesteśmy w Sejmie

i tak jest dobrze!


Zapraszamy na profile Grodzkiej i Biedronia - pogratulujcie im:
http://www.innastrona.pl/user/robertbiedron/
http://www.innastrona.pl/user/aniaaina/

Niestety pozostali kandydaci, których prezentowaliśmy na IS nie wejdą do Sejmu. "Naszych" było w tym roku wyjątkowo dużo. Świetny wynik osiągnęła Ania Zawadzka, która zupełnie bez kampanii zebrała prawie 2 000 głosów. Także wynik Krystiana Legierskiego był całkiem dobry. Niestety listy SLD nie były w tych wyborach najlepszym miejscem.


Kraków II

Anna Grodzka otrzymała 19 451 głosów (3,84%) - to najlepszy wynik na liście RP w tym okręgu. Z wstępnych wyliczeń wynika, że prezeska Trans-Fuzji zasiądzie na sejmowych ławach! Grodzka wyprzedziła m. in. popularnego w Krakowie Ryszarda Terleckiego z PiS.

Więcej o Annie Grodzkiej


Gdynia

Robert Biedroń zdobył 16 919 głosów (3,73%), zdobywając pierwsze miejsce na liście RP. W starciu Biedroń - Miller, prezes KPH różnicą około tysiąca głosów przegrał z byłym premierem. Gdy pytaliśmy w naszej sondzie o wynik tego pojedynku, to część naszych czytelników uznała to pytanie za żart. Okazało się, że zabrakło bardzo niewiele. Nie zabrakło natomiast głosów na wejście do Sejmu. Mandat dla Biedronia jest pewny!

Więcej o Robercie Biedroniu



Warszawa I, (wyniki na podstawie 83,00% protokołów obwodowych)

Tomasz Szypuła zdobył 929 głosów - to czwarte miejsce na liście RP. Jeżeli wynik nie ulegnie zmianie, to Szypuła najprawdopodobniej nie uzyska poselskiego mandatu.

Krystian Legierski uzyskał 1 862 głosów i czwarte miejsce. Przy tak słabym wyniku listy SLD to za mało na wejście do Sejmu.


Warszawa II

Anna Zawadzka, która w ostatniej chwili dołączyła do listy RP, uzyskała 2 197 głosów. To czwarty wynik na liście RP w tym okręgu wyborczym.




(ro)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (83)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
corner (29) Kraków 20.10.2011 21:55
Źródło chyba nie jest wielką tajemnicą, sprawdź wyniki badania exit poll TNS OBOP.
rozasadny (?) 15.10.2011 16:41
@ zigi, może podasz jakieś źródło tej informacji... W mojej ocenie Palikot zabrał głosy SLD, szczególnie ze środowiska LGBT.
twing1986 (30) Kraków 15.10.2011 15:10
Aniu, Robercie,
cieszę się, że dostaliście się do Sejmu i gratuluję Wam tego sukcesu. Pamiętajcie jednak, ze ciąży na Was bardzo duża odpowiedzialność - oczy całej społeczności LGBT (i nie tylko) są w Was wpatrzone, a nadzieje rozbudzone jak nigdy dotąd. Nie zawiedźcie tych oczekiwań. Takie kwestie, jak ustawa o związkach partnerskich, są ważne. Dalece ważniejsze jest jednak to, byście godnie reprezentowali wszystkie dobre wartości naszego środowiska i w ten sposób zmieniali nastawienie ludzi.

Życzę Wam powodzenia!
X (?) 15.10.2011 13:58
to, że homo to nie mam się cieszyć? i tak nic nie zmieni jeden biedroń
ziggy (33) Wrocław 15.10.2011 8:59
seleukos_nikator:
Palikot jest ćwańszy niż się wielu wydaje. Dwa tygodnie temu stwierdził, że będzie miał 10 % - i ma.
Szkoda tylko, że odbiera głosy SLD a nie PO, ale w końcu na PO głosują bezideowcy, którzy ani nie chcą się poddawać rygorom konserwatywnej etyki, ani nie pozwolą innym niż oni na liberalną swobodę.


RP nie zabrał prawie żadnych głosów SLD.

47,4% wyborców Palikota glosowało wcześniej na PO. 17,5% w ogóle wcześniej nie glosowało.
ziggy (33) Wrocław 15.10.2011 8:32
rabitter:
Nie lubię dziennikarzy z Rzeczpospolitej, ale w tym artykule Robert Mazurek pisze o Grodzkiej i Biedroniu dość sensownie. Radziłbym naszym tęczowym kandydatom wziąc te uwagi do serca.
http://www.rp.pl/artykul/9133,732493-Mazurek-o-Annie-Gro(...)ota.html


Pieprzy głupoty a nie pisze sensownie. To ze on nie zna Biedronia ani Grodzkiej to jego problem. Gdyby chcial, to mogl sprawdzic. Ale oczywiscie nie o to chodzilo. W koncu to Rzeczypospolita wiec celem artykulu bylo ich wysmianie,

Biedron i Grodzka to osoby, ktore przez lata bardzo ciezko pracowaly na rzecz mniejszosci seksualnych - praktycznie za darmo - i nie mam zadnych watpliwosci ze beda dobrymi poslami.
rabitter (36) 14.10.2011 15:09
Nie lubię dziennikarzy z Rzeczpospolitej, ale w tym artykule Robert Mazurek pisze o Grodzkiej i Biedroniu dość sensownie. Radziłbym naszym tęczowym kandydatom wziąc te uwagi do serca.
http://www.rp.pl/artykul/9133,732493-Mazurek-o-Annie-Gro(...)ota.html
politykier (?) 14.10.2011 13:28
Ostrzegam wszystkich przed zbytnim zaufaniem wobec Palikota. Ten człowiek to kameleon - wciąż zmienia swoje poglądy. Skąd macie pewność czy np. za rok nie odwróci się od osób LGBT. Uważam, że wykorzystał nasze środowisko do swoich politycznych planów. Zobaczcie jak zmienia swoje poglądy w sprawie krzyża. Przypomnijcie sobie Ozon...
http://www.tvn24.pl/-1,1720831,0,1,nie-przeszkadzaja-mi-(...)osc.html
gandi (42) Edinburgh 14.10.2011 10:31
shy21:
Mówienie, że Robert Biedroń nas ośmieszy, bo jest przegięty, to czysta homofobia! Wypadałoby, żeby środowisko LGBTQ było bardziej otwarte na różnorodność. Smutne, że wśród gejów jest tylu homofobów... A oburzamy się, gdy ktoś o naszym środowisku źle się wypowiada...

Oczywiście cieszę się, że do sejmu weszli: Robert Biedroń, Anna Grodzka i Wanda Nowicka. Szkoda, że nie udało się to Katarzynie Piekarskiej...


Czepianie się, że ludzi LGBT że jakiś gej jest przegięty to objaw braku logiki i jakiś perwersyjny rodzaj homofobii.

*

Gadam z przyjaciółmi tutaj w Szkocji i jesteśmy mega dumni z Biedronia, Grodzkiej i Nowackiej. Powiedziałbym nawet, że przecieramy oczy ze zdumienia!
pose (?) 14.10.2011 8:40
Ludzie walczcie o to aby w mediach mówili po prostu posłanka Anna Grodzka, poseł Robert Biedroń bez zwracania uwagi na orientację... Przecież to jest dyskryminacja, ocenianie ludzi przez orientację a nie to co reprezentują, czego chcą dokonać. Te sprawy powinno się eksponować w mediach a nie to czy ktoś jest homo czy trans. Poczytajcie portali, gazet - zobaczycie co się wyprawia,. całe dojście do sejmu Grodzkiej i Biedronia nic nie zmieni przez takie stawianie sprawy. Już teraz trzeba reagować na takie stawianie sprawy. Szkoda tylko że Biedroniowi taki stosunek się podoba... Zyskuje medialnie ale nasza społeczność w ostatecznym rozrachunku na tym traci. Ludzie będą myśleć - był gejem i nic ponad to, tylko na tym zrobił karierę - taka prawda. A co zrobił dla zwykłych ludzi, zapytają???
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jesteśmy w Sejmie! Jesteśmy w Sejmie! Jesteśmy w Sejmie! Jesteśmy w Sejmie!