logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
58
61

Radny PiS: Żywa Biblioteka to propagowanie dewiacji!

Gej do przeczytania w Radomiu

Dodano: 12.04.2011

"W związku z przygotowaniem w radomskiej Resursie tzw. "Żywej biblioteki" - 15.04.2011r., stanowczo protestuję wobec promocji w Naszym mieście homoseksualizmu" - napisał w rozesłanym do radomskich mediów liście radny Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Adamiec. List, zatytułowany "PROTEST przeciwko promocji homoseksualizmu w RADOMIU!", nawołuje prezydenta miasta Radomia do niedopuszczenia do wydarzenia oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec osób w nie zaangażowanych, w tym radomski Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska", gdzie projekt będzie miał miejsce.

"Żywa Biblioteka, czytelnia ludzi, którzy tworzą dzisiejszy Radom będzie okazją do spotkania z przedstawicielami różnych grup, stawianych często poza nawias społeczeństwa. Czytelnicy będą mogli "wypożyczyć" wybraną Książkę z naszego Katalogu, czyli Osobę, z którą będą chcieli porozmawiać. Przysługuje im 30 minut na regulowaną zasadami żywej czytelni rozmowę, podczas której będą mieli niepowtarzalną okazję poznać tożsamość reprezentowanej przez Książkę grupy i dowiedzieć się o problemach, które ona napotyka" - czytamy w zapowiedzi na stronie wydarzenia. W katalogu m.in. gej, ateistka, ksiądz, niepełnosprawny - i ten zestaw najbardziej oburzył radnego PiS: "Jak widać, wśród tzw. "żywych książek" mają się znaleźć na "jednej półce", m.in. homoseksualiści, ksiądz katolicki i matka dziecka niepełnosprawnego. Takiego "skandalu edukacyjnego" od dawna w Radomiu, nie mieliśmy!" - grzmi Adamiec.

Nie każdy lubi czytać

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy utrudnia się w Polsce zorganizowanie Żywej Biblioteki - w 2008 roku ówczesny wiceprezydent Opola, Arkadiusz Karbowiak, nie zgodził się na zorganizowanie projektu w Miejskim Ośrodku Kultury. "Swoje dewiacje mogą pokazywać, ale w domu" - powiedział wtedy Karbowiak. W ślady Opola poszedł Rzeszów, gdzie także w ostatniej chwili odmówiono organizatorom Żywej Biblioteki lokum w Wojewódzkim Domu Kultury. Czy i tak stanie się w Radomiu? Nie udało nam się uzyskać komentarza kierownictwa Resursy Obywatelskiej, ale Marta Witkowska, jedna z organizatorek "czytelni" w Radomiu, powiedziała nam, że "nic nie wskazuje na to by Żywa Biblioteka miała się w Radomiu nie odbyć". Przyznała jednak, że jeszcze nie wie czy miasto nie zmieni zdania.

Sławomir Adamiec o "promowaniu dewiacji" w radiu Plus.

Zapraszamy zatem 15 kwietnia do Radomia, gdzie od godziny 14 będziecie mieli okazję porozmawiać z żywymi książkami w Resursie Obywatelskiej. Zapraszamy także potencjalne książki - w katalogu ciągle brakuje lesbijki! (zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym zywabiblioteka.radom@gmail.com)

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (61)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
collson (28) Poznań 15.04.2011 23:52
aż nie chce się wierzyć, że ludzie tacy jak ten polityk istnieją. Musimy im pokazać, że i tak z nami nie wygrają :D
halina (24) Warszawa 15.04.2011 22:28
cieszmy się, wbrew wszelkiemu PiSowskiemu gadaniu Żywa Biblioteka z powodzeniem odbyła się :)
mrraucel (?) 15.04.2011 13:42
don_diego44:
@mrraucel Zbliżają się wybory i pewnie ten radny będzie chciał kandydować na posła i stąd ta żarliwość w obronie moralności .Pewnie chce zapunktować u swoich szefów .

To oczywiste, a w tej oczywistości swej żałosne.
don_diego44 (52) Tychy 14.04.2011 23:13
@mrraucel Zbliżają się wybory i pewnie ten radny będzie chciał kandydować na posła i stąd ta żarliwość w obronie moralności .Pewnie chce zapunktować u swoich szefów .
mrraucel (?) 14.04.2011 10:59
don_diego44:
Księdzu nie przeszkadza uczestniczenie w takim przedsięwzięciu razem z osobą homo , a ten radny taki wielce zbulwersowany . Chyba chce być bardziej katolicki od księdza ;)

Och, bo to jest polski standard - ci tak zwani miłosierni chrześcijanie są bardziej boscy od Boga.
don_diego44 (52) Tychy 14.04.2011 0:07
Księdzu nie przeszkadza uczestniczenie w takim przedsięwzięciu razem z osobą homo , a ten radny taki wielce zbulwersowany . Chyba chce być bardziej katolicki od księdza ;)
snerg (?) 13.04.2011 23:19
extra_marginem:
Swoją drogą to ciekawe zjawisko. Wśród konserwatystów (np fronda.pl) panuje teraz moda na tzw "niepoprawność polityczną". Swoje poglądy nazywają niezależnymi.


Oni uważają, że im bardziej dane stwierdzenie jest irracjonalne, tym bardziej prawdziwe musi być. Sam fakt bycia w mniejszości wywołuje w nich syndrom oblężonej twierdzy - cały świat przeciwko nim, spisek żydo-komuno-pedalsko-masoński to przecież oczywistość. To zjawisko jest bardzo ciekawe psychologicznie, wydaje mi się, że ma coś wspólnego z mnogością "niepojętych" dogmatów w chrześcijaństwie - schematy "uwierz, bo nie da się tego zrozumieć" wierni przenoszą w codzienne życie. I wyłączają myślenie...
Akurat na Frondzie jestem dość aktywny i znam to środowisko całkiem dobrze, wnioski są niestety smutne: z wyjątkiem kilku procent myślących ludzi, którzy potrafią zaakceptować fakt istnienia innych poglądów niż własne, przeważająca większość to nieedukowalny beton.
jayd92 (24) Polska Zachodnia 13.04.2011 22:16
"Projekt "Żywa Biblioteka", oprotestowany - ze względu na udział w nim geja - przez radomskiego radnego PiS Sławomira Adamca, nie odbędzie się w podległej władzom Radomia placówce kulturalnej. Organizatorzy przenieśli go do prywatnej kawiarni artystycznej."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Radny-PiS-nie(...)ticrsn=5
extra_marginem (?) 13.04.2011 21:37
nemeter:
stwórzmy homoseksualną bojówkę!

Dobra, zakładam glany ! :D
nemeter (26) rozkoszy 13.04.2011 21:11
stwórzmy homoseksualną bojówkę!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku