logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
43
0
11

Bez pytań, bez mówienia

Amerykański Senat zniósł zasadę "don't ask, don't tell"

Dodano: 20.12.2010

W sobotę amerykański Senat poparł zniesienie zasady "don't ask, don't tell" stosunkiem głosów 65 do 31. "Był już najwyższy czas, żeby zamknąć tę kartę naszej historii" - skomentował głosowanie prezydent USA, Barack Obama, dla którego zniesienie DADT było jedną z wyborczych obietnic. W zeszłym tygodniu zasadę przegłosowała także Izba Reprezentantów - stosunkiem głosów 250-175.

Przypomnijmy: zasada "don't ask, don't tell" (nie pytaj, nie mów), wprowadzona w 1993 roku za rządów Billa Clintona, zabrania osobom homoseksualnym i biseksualnym, które otwarcie mówią o swojej orientacji, odbywania służby w amerykańskiej armii. Na jej podstawie zwolniono w ciągu ostatnich 17 lat ze służby ponad 13 tys. gejów i lesbijek.

John McCain, którego żona niedawno wypowiedziała się negatywnie o DADT (by potem wycofać się ze swych słów), powiedział, że to "smutny dzień dla Ameryki", albowiem otwarcie armii dla otwartych gejów i lesbijek może "osłabić morale żołnierzy i integralność jednostek". Natomiast demokrata Ron Wyden podczas senackiej debaty podkreślił: "Nie obchodzi mnie, kogo kochacie, jeśli kochacie swój kraj na tyle, żeby ryzykować dla niego życie. Wtedy nie powinniśmy zmuszać was, żebyście się ukrywali z czymkolwiek".

Krótka historia zasady "don't ask, don't tell":



Wprowadzenie zmian może zająć 60 dni, wcześniej ustawę musi podpisać prezydent Barack Obama.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (11)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
worldbykedzior (28) Piła/Poznań 21.12.2010 14:32
jayd92:
W Szwecji ma podobno powstać Seksministerstwo....


a czym oni będą się zajmowali? jakieś tajne seksmisje? ;D
jayd92 (24) Polska Zachodnia 21.12.2010 13:12
Dla mnie to wyglada tak jakby grupę kobiet wcielono do męskiego oddziału. Sprowadzono problem seksualności nawet już do wosjka, co będzie dalej to aż strach myśleć. W Szwecji ma podobno powstać Seksministerstwo....
broken89 (?) 20.12.2010 19:10
labryska89:
broken89:
labryska89:
"osłabi morale żołnierzy i integralność jednostek" taaa jasne xD nie wiedział już chyba co wymyślić. piękne i prawdziwe, co powiedział ten Ron Wyden.


No, ale powiedział na jakiej zasadzie osłabi?
Czy może miał na myśli coś w stylu, że jeden żołnierz usa mówi do drugiego "1: - ej on jest gejem. 2: - no wiem. 1: - a co jak nas wydupczy? 2: - Ty! właśnie?! 1: - lepiej się poddajmy przeciwnikowi, oni przynajmniej nas nie wydupią!"

buahahaha


hahahaha dobre :D


no cóż. trzeba przyznać, że różnym ludziom różne dziwne rzeczy przychodzą do głowy. :d
i prawdę mówiąc tak też może być. ;)
bedouin (?) 20.12.2010 19:07
no nareszcie! co za sciema z tym! dowiedziałem sie o tym jak GaGa dała przemówienie i cieszę sie ze zniesiono to i potwierdzam słowa Wayden'a, przecież geje i lesbijki nie są ułomni, a jak są patriotami i chcą to pokazać to co stoi na przeszkodzie? homofobia jedynie. teraz wziać sie za sprawe wyrzucania lesbijek bądx gejów z katolickich szkoł za ich orientacje. to ze jest sie gejem czy lesbijka nie wykjluczą cie z wiary w Boga!
labryska89 (28) Poznań 20.12.2010 19:00
broken89:
labryska89:
"osłabi morale żołnierzy i integralność jednostek" taaa jasne xD nie wiedział już chyba co wymyślić. piękne i prawdziwe, co powiedział ten Ron Wyden.


No, ale powiedział na jakiej zasadzie osłabi?
Czy może miał na myśli coś w stylu, że jeden żołnierz usa mówi do drugiego "1: - ej on jest gejem. 2: - no wiem. 1: - a co jak nas wydupczy? 2: - Ty! właśnie?! 1: - lepiej się poddajmy przeciwnikowi, oni przynajmniej nas nie wydupią!"

buahahaha


hahahaha dobre :D
broken89 (?) 20.12.2010 18:50
labryska89:
"osłabi morale żołnierzy i integralność jednostek" taaa jasne xD nie wiedział już chyba co wymyślić. piękne i prawdziwe, co powiedział ten Ron Wyden.


No, ale powiedział na jakiej zasadzie osłabi?
Czy może miał na myśli coś w stylu, że jeden żołnierz usa mówi do drugiego "1: - ej on jest gejem. 2: - no wiem. 1: - a co jak nas wydupczy? 2: - Ty! właśnie?! 1: - lepiej się poddajmy przeciwnikowi, oni przynajmniej nas nie wydupią!"

buahahaha
labryska89 (28) Poznań 20.12.2010 17:59
"osłabi morale żołnierzy i integralność jednostek" taaa jasne xD nie wiedział już chyba co wymyślić. piękne i prawdziwe, co powiedział ten Ron Wyden.
broken89 (?) 20.12.2010 17:35
niemamzegarka:
broken89:
I bardzo dobrze, że znieśli. Ja jestem ciekawa kiedy my dostaniemy od rządku (etc) chociaż 1/100 tego co mają Amerykanie.


ahem, a co mają Amerykanie?


To czego my nie mamy.
niemamzegarka (?) 20.12.2010 16:36
broken89:
I bardzo dobrze, że znieśli. Ja jestem ciekawa kiedy my dostaniemy od rządku (etc) chociaż 1/100 tego co mają Amerykanie.


ahem, a co mają Amerykanie?
worldbykedzior (28) Piła/Poznań 20.12.2010 15:58
broken89:
I bardzo dobrze, że znieśli. Ja jestem ciekawa kiedy my dostaniemy od rządku (etc) chociaż 1/100 tego co mają Amerykanie.


Tez właśnie miałam napisać, że bardzo dobrze! W końcu, już najwyższy czas! A kiedy my będziemy mieli 1/100 tego co Amerykanie... nie wiem, ale sama myśl o tym mnie przygnębia...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran