logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
36
0
14

Protesty pomogły w promocji queerowej inicjatywy?

Queerowo-genderowe koło naukowe na Uniwersytecie Warszawskim

Dodano: 29.11.2010

W piątek, na Uniwersytecie Warszawskim, odbyło się spotkanie organizacyjne Queer UW - queerowego koła naukowego. Polacy dowiedzieli się o inicjatywie dzięki nagłośnionemu przez media protestowi studentów skupionych wokół katolickiej organizacji Krucjata.

Jej Perfekcyjność ocenia spotkanie bardzo pozytywnie: "Udało się nam zebrać wymaganą liczbę członków i podpisów. Przyjęliśmy Regulamin, wybraliśmy Prezesę Queer UW. Po 5 grudnia papiery rejestracyjne trafią na ręce Rektory UW i będziemy czekać na formalne zarejestrowanie. Nic nie powinno stanąć na przeszkodzie i do połowy grudnia powinniśmy już być oficjalnie uczelnianą organizacją studencką". Podkreśla także rolę mediów w promocji koła: "Chcianą czy nie, to mamy nadzieję, że przyczyni się to do intensyfikacji naszej pracy. Oczywiście, pojawiło się mnóstwo błędów, przekłamań i nieścisłości wynikających z pośpiechu dziennikarzy. Ale też i wierzymy, że to nie ma znaczenia, bo dla nas liczy się przede wszystkim praca na rzecz Queer UW i całej społeczności akademickiej'.

Pod bramą uniwersytetu protestowali w piątek członkowie organizacji Krucjata Młodzi w Życiu Publicznym, związanej z stowarzyszeniem im. Piotra Skargi - jak podaje "Gazeta Wyborcza". Pojawiły się transparenty i ulotki, m.in. z taką treścią: "Zabiegi środowisk pederastów, aby oficjalnie zaistnieć na UW, mają na celu uwiarygodnić te dewiacyjne środowisko w przestrzeni publicznej. Wykorzystywanie przez środowisko pederastów nazwy Uniwersytetu Warszawskiego, a tym samym jego autorytetu, to wielki skandal". Na filmowej relacji z protestu widać jednak... kilka osób z transparentami.

Opiekunem naukowym Queer UW został znany czytelnikom IS socjolog Jacek Kochanowski. Czy koło ma już plany na przyszłość? "Nie chcę na razie wypowiadać się w imieniu członków i członkiń Queer UW na temat tego, co będziemy robić, bo konkretne decyzje nie zapadły. Wiemy na pewno, że będzie nas więcej, bo jeszcze przed spotkaniem docierały do nas deklaracje wstąpienia do organizacji od osób, które nie mogły się zjawić w piątek o 17.00 w Instytucie Socjologii UW. Zachęcamy nadal wszystkich studentów i wszystkie studentki do działania razem z nami. Chcemy być miejscem, gdzie wszelkie studenckie i doktoranckie pomysły związane z teorią queer będą mogły być zrealizowane" - mówi naszemu portalowi Jej Perfekcyjność.

Protesty przed bramą uniwersytetu:


(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
EnglishSummerRain (23) Poznań 02.09.2013 14:20
Ci panowie dlatego mają zaklejone usta, że nie mają nic ciekawego do powiedzenia. Pan przemawiający chyba też powinien sobie zakleić :D
kentauros (30) Kraków / Poznań 01.12.2010 9:07
swoją drogą współczuję temu blondasowi... jak można takie głupoty pieprzyć? cóż...
mariolka81 (?) 01.12.2010 9:03
Nie zrozumiem człowieka mówiącego po polsku, jesso! To pewnie dlatego, że jestem "pozbawionym modelem matki" :P wrrr. Niech mi ktoś to przetłumaczy :D he he

Pan chyba narobił w pampersa i nie mógł zebrać myśli.... congratulations!
kentauros (30) Kraków / Poznań 01.12.2010 8:59
ciekaw jestem, czym owe koło będzie się zajmowało:D mam nadzieję, ze zorganizują w najbliższym czasie jakąś queer-konferencję:D

P.S.
"do rektory"? cóż to za twór?:P hem...

wersją żeńską łacińskich rzeczowników zakończonych na "-or" jest "-(t)rix", np: rector - rectrix, director - directrix, doctor - doctrix; jeśli więc ktoś chce podkreślać swoją żeńskość, to niech przynajmniej robi to poprawnie:P
wuk4 (44) 29.11.2010 23:13
ghadi:
jezu jaka żenada to manifestacja :)No i dlatego powinniśmy się cieszyć - ze wyszła im żenada!

Życzę im jeszcze większej żenady na przyszły raz. Nie ma nic przyjemniejszego niż widzieć skompromitowanego i ośmieszonego przeciwnika.
wuk4 (44) 29.11.2010 23:09
Fajnie! Może zostaną oskarżeni przez swoich kolegów po ideologii za "promowanie homoseksualizmu".

Ilu ich tam było? 5 osób z transparentami. I ten gostek, co przemawiał, niby w imieniu studentów UW (dobrze, że nie w imieniu Narodu Polskiego albo Ludzi Rasy Aryjskiej). Gdyby żyli za czasów PRL, to pewnie by zabraniali słuchania Wolnej Europy. A syjonistów wysłaliby do Syjonu.

A może ich sponsoruje poseł Pięta czy inny świrus? :-)
infinity_ (?) 29.11.2010 21:58
dziwnie jest zobaczyć kolegę z ławki z takim transparentem i zaklejonym pyszczkiem. oO
ghadi (?) 29.11.2010 18:11
jezu jaka żenada to manifestacja :)
gro (27) Wroc 29.11.2010 13:29
littlemy:
"no i mieli sie y sie wlasnie nazywac organizacja yy uczelniania organizacja i bedzie grupowac yy wszelkiego rodzaju towarzystwa takie jak yyy homoseksualisci lesbijki yy i tak dalej(...)chccemy też podkreślić to, że tego typu yyy przec..yyy tego typu działalność yeyebuebeuebue" naucz się mówić człowieku.


Pan mało elokwentny i kompletnie nie przygotowany do wypowiedzi. Jak dla mnie to takich kontrmanifestacj mogą być setki bo i tak ich apel nie dotrze do nikogo prócz panów z karteczkami na ustach :)
littlemy (?) 29.11.2010 13:11
"no i mieli sie y sie wlasnie nazywac organizacja yy uczelniania organizacja i bedzie grupowac yy wszelkiego rodzaju towarzystwa takie jak yyy homoseksualisci lesbijki yy i tak dalej(...)chccemy też podkreślić to, że tego typu yyy przec..yyy tego typu działalność yeyebuebeuebue" naucz się mówić człowieku.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku