logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
18
0
3

Pentagon: tak dla LGB w armii

Obama na celowniku organizacji

Dodano: 20.10.2010

Pentagon oficjalnie nakazał komisjom rekrutacyjnym by przyjmowały aplikacje od osób, które nie ukrywają swojej orientacji, a Virginia A. Phillips odrzuciła wniosek Departamentu Sprawiedliwości o zawieszenie swojej decyzji z zeszłego tygodnia o nakazie wstrzymania egzekwowania zasady "don't ask, don't tell".

Decyzja Phillips została pozytywnie przyjęta m.in. przez Human Rights Campaign, Log Cabin Republican, aczkolwiek Servicemembers Legal Defense Network namawia żołnierzy, zwłaszcza oficerów, by wstrzymali się jeszcze przed "wychodzeniem z szafy" w swych jednostkach.

Zasada "don't ask, don't tell", wprowadzona w 1993 roku za rządów Billa Clintona, zabrania osobom homoseksualnym i biseksualnym, które otwarcie mówią o swojej orientacji, odbywania służby w amerykańskiej armii. Na jej podstawie zwolniono w ciągu ostatnich 17 lat ze służby ponad 13 tys.

Barack Obama, który od początku swojej kadencji zapowiadał zniesienie dyskryminującej zasady, znalazł się w trudnym położeniu - organizacje LGBT zarzucają mu hipokryzję: w 1948 roku prezydent Harry Truman dekretem prezydenckim zakończył segregację rasową w amerykańskiej armii. Obama przekonuje, że woli by zniesienie DADT odbyło się prawnie inną drogą (zasada została zatwierdzona przez Kongres) - organizacje jednak zwracają uwagę, że może to potrwać nawet kilkanaście lat. Zapewne na taką politykę Białego Domu wpływa też fakt listopadowych wyborów do Kongresu.

Barack Obama podczas spotkania z widzami MTV obiecał, że "don't ask, don't tell" zostanie zniesione jeszcze za czasów jego kadencji:(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
hp2060 (?) 22.01.2013 12:44
o "T" już zapomnieli?
labryska89 (28) Poznań 21.10.2010 1:20
oby w końcu ta absolutnie bezsensowna zasada jak najszybciej została zniesiona - przecież co ma wspólnego bycie dobrym żołnierzem z orientacją seksualną?! absurd...
monika73 (44) Warszawa 20.10.2010 19:30
tia...zniesiona za jego kadencji...no fajnie by było, aczkolwiek przy tak zachowawczym podejściu i spadku popularności mizerna szansa, że kongres to przegłosuje...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku