logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
28.05.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
23
30
29

Lepszy świat bez gejów

Mądrości 50 Centa na Twitterze i przesłanie Ellen

Dodano: 01.10.2010

W ostatnich tygodniach Ameryką wstrząsnęły wiadomości o kilku samobójstwach młodych ludzi, którzy odebrali sobie życie z powodu antygejowskiego znęcania się w szkole. Raper 50 Cent, mający już na koncie homofobiczne wypowiedzi, postanowił dorzucić swoje trzy grosze na Twitterze: "If you a man and your over 25 and you don't eat pu**y just kill your self damn it. The world will be a better place. Lol" (Jeżeli jesteś mężczyzną i masz więcej niż 25 lat i nie uprawiasz seksu oralnego z kobietami - zabij się. Świat będzie lepszym miejscem).

Jakiś czas temu raper umieścił inny wpis: "Perez Hilton nazwał mnie dupkiem, więc zwołałem moich ziomków by ostrzelali gejowskie wesele. Nie było jego, ale i tak poczułem się lepiej". Wpisowi towarzyszyło wymowne zdjęcie. Internauci zastanawiają się - czy w obliczu ostatniej fali samobójstw - 50 Cent nie przekroczył pewnej granicy? Niektórzy blogerzy nawołują firmy, które mają z raperem podpisane kontrakty, o zastanowienie się, czy chcą być firmowane przez taką postać (Coca-cola, Reebok).

Tylko w ostatnich dwóch tygodniach amerykańskie media doniosły o następujących tragediach: 18-letni Tyler Clementi skoczył z mostu po tym, jak jego koledzy sfilmowali go podczas uprawiania seksu z mężczyzną, 13-letni Seth Walsh powiesił się na podwórku z powodu antygejowskich prześladowań w szkole, podobnie Asher Brown i 15-letni Billy Lucas - wyśmiewany i nazywany "pedałem". Ellen DeGeneres nawoływała wczoraj do podjęcia działań: "Cztery stracone życia to kryzys. Coś musi zostać zrobione. To powinno być ostrzeżenie dla wszystkich: prześladowania i dokuczanie w szkole jest epidemią tego kraju, a wskaźnik śmierci rośnie. Naszym obowiązkiem jest zmiana tego" - powiedziała Ellen. "Chcę aby wszyscy, którzy czują się inni i samotni, wiedzieli: wiem co czujecie. Jest pomoc i możecie znaleźć wsparcie. Ludzie się zmienią, ale musicie żyć by to widzieć" - dodała.



(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (29)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Gerard91 (?) 01.11.2010 9:28
50 cent stał się w sposób oczywisty niewolnikiem wizerunku, który jak podejrzewam stworzyli mu jego fani. Jakby na to nie patrzeć, to czarnoskórzy Amerykanie mają bardziej nietolerancyjne skłonności niż biali ludzie. Jednak nie przesadzałbym z czarnymi wizjami tego ... rapera? Prawdopodobnie jest to zwykły zabieg reklamowy, w wersji pesymistycznej sam 50 cent ma problemy z sobą i chce udowodnić, że on "je cipki". Ciekawe dlaczego tłumaczenie tego słowa jest takie kliniczne? Przecież w sumie cipki są też "jedzone" dla przyjemności przez wielu :) (wiele kobiet też przy okazji lubi "zjeść" :B)

Mimo wszystko jestem przekonany, że to zwykły zabieg marketingowy. 50 cent musi w końcu mówić językiem ludzi którzy go kupują, żeby osiągnąć większą sprzedaż.
anula-a (97) Olkusz 07.10.2010 14:57
evan01710:
Wpadłem właśnie na wspaniały pomysł. Dałoby się załatwić, żeby Ellen dała jakiś korespondencyjny kurs tolerancji Radziszewskiej?


A po jakiemu? :P
Juz predzej Ellen nauczy sie mowic po polsku niz Radziszewska zacznie biegle rozmawiac po ang...
tuptus (?) 07.10.2010 8:20
Skreślono, go z listy chorób (homoseksualizm), ponieważ nie jest to żadna choroba czy zaburzenie. To równorzędna orientacja, która nie powinna być traktowana gorzej od heteroseksualizmu, ponieważ zachowania jej współtowarzyszące, wynikają bezpośrednio z naszych uczuć, myśli i pragnień... dokładnie tak jak u hetero. Uznawanie jej za chorobę jest równoznaczne z negowaniem, każdej osoby homo jako jednostki - czującej i myślącej. Natomiast depresja, która współtowarzyszy wielu osobą homo, nie jest częścią większej "choroby" jaką jest nasza orientacja, a konsekwencją homofobicznej działalności innych osób, które na nas oddziałują oraz ogólnego nastawienia społeczeństwa. Przez negowanie zachowań, które są naturalne dla człowieka i wypływają z jego wnętrza, tworzą się właśnie sytuację, takie jak ta opisana powyżej w artykule, czyli samobójstwa np. wśród młodzieży.
anula-a (97) Olkusz 05.10.2010 18:54
W Polsce pewnie jest podobnie, niestety te sprawy przez nasz "katolicki kraj" nie sa naglasniane.
Ktos tu wczesniej napisa, ze osoby homoseksualne maja predyspozycje do depresji. W takim wypadku czemu homoseksualizm skreslono z listy chorob?
Cos mi sie ta teoria wydaje naciagana. Mysle, ze nie chodzi o jakies predyspozycje a poprostu o srodowkisko, o nierozumienie wlasnego ja, czemu jest sie takim a nie innym itd. Ponadto homofobiczne teksty i poczucie alienacji nie pomaga.
Swoja droga czemu o sie zdarza najwiecej wsrod nastolatkow? W tym wieku ludzie najbardziej potrzebuja akceptacji i wsparcia. Swiat wydaje sie straszny i dziwny, mlode osoby nie umieja sobie z czyms takim poradzic.
Ale faktycznie zauwarzylam, ze osoby homoseksualne sa bardziej wrazliwe artystycznie, duchowo***- ale chyba nie powinnam byla zakladac, ze wszyscy tak maja. Byc moze to poprostu zbieg okolicznosci.

*** Byc moze to jest jedna z wielu przyczyn samobojstw wsrod homoseksualnych nastolatkow.
adidas87 (?) 04.10.2010 22:55
http://www.pudelek.pl/artykul/10512/50_cent_probowal_zab(...)dziecka/ to 50 Cent próbował zabić matkę swojego dziecka?! dawno bylem szok!!!
adidas87 (?) 04.10.2010 22:52
50 cent to przemocy rodzinne bo jego spalił dom,zabija żona i dzieci naprawdę. WSTYD!!! 50 cent czuje homofobia. Nienawidzę jego!!!!!!
armaros (25) Warszawa 04.10.2010 20:46
A czego można było się spodziewać po tej tępej, raperskiej małpie?
evan01710 (26) POZnan 04.10.2010 15:36
Wpadłem właśnie na wspaniały pomysł. Dałoby się załatwić, żeby Ellen dała jakiś korespondencyjny kurs tolerancji Radziszewskiej?
hes_disabled1 (49) 03.10.2010 22:10
Mała przeklejka:

W rajach tolerancji Holandii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii geje ciągle pozostają w grupie wyższego ryzyka samobójstwa. Wielu badaczy wskazuje na kliniczne podłoże tego stanu rzeczy. Depresyjność, nieprzystosowanie, zaburzenia afektywne, ciągną się za lesbijkami i gejami od dzieciństwa, znacznie wcześniej, niż są w stanie określić swoją orientację seksualną. Stąd Fergusson i wsp.(1999) piszą w konkluzjach swoich badań o ryzyku zdrowia psychicznego, nie zaś o ryzyku samobójstw.
maareczek (?) 03.10.2010 20:56
Kojarzycie jeszcze akcję z Peją?? Tak samo jest tutaj. Ktoś wpływowy, w tym przypadku 50c. mówi, że gej jest zły, a społeczeństwo w tym przypadku młodzież szkolna robi tak jak ich idol... no bo przecież to ich ,,autorytet". Nie zdają sobie jednak sprawy jakie są skutki ich czynów... Ja bym to podciągnął pod nieumyślne spowodowanie śmierci... skończyło by się.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran