logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
32
0
31

Pierwsza litewska parada!

Baltic Pride w Wilnie

Dodano: 10.05.2010

Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy litewski Baltic Pride się odbędzie. Jednak udało się i w sobotę prawie 350 osób przemaszerowało ulicami Wilna.

Bezpieczeństwa uczestników marszu pilnowało 800 policjantów, nie obyło się jednak bez kontrowersji - kilkaset osób oprotestowało marsz, obrzucając uczestników Baltic Pride m.in. świecami dymnymi, padały także słowa wzywające do przemocy. Zatrzymano 12 osób, dwie z nich posiadały materiały wybuchowe.

W Baltic Pride wzięło udział także 10 Polaków, Tomasz Felczak z Amnesty International Polska powiedział: "Dzisiejsza parada to duży sukces. To historyczny moment".

Krótka filmowa relacja z litewskiego Baltic Pride:



(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (31)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
tonginzejzon (29) Poznań 13.05.2010 0:50
słowo ale zawsze sprawia, ze to co było wcześniej przestaje być istotne i/lub prawdziwe.
tak samo jakby powiedzieć ''jestem gejem ale bzykam kobiety'' albo ''jestem na diecie białkowej ale codziennie wieczorem zjadam całą dużą pizzę'' lub ''jestem weganem ale buty z węża za 4 tysie muszę włożyć''.
Prosty tłumacząc, jak któś mówi jestem tolerancyjny ale... to oznacza, ze tolerancyjny nie jest.
s24 (?) 13.05.2010 0:11
Oj, doprawdy, ja jednak widzę w komentarzach na Wybiórczej i innych mediach mainstreamowych teksty w stylu "Jestem tolerancyjna, ale..."

W każdym razie, nie zauważyłem by poziom hipokryzji był wśród homoseksualistów wyższy niż gdzie indziej.
tonginzejzon (29) Poznań 13.05.2010 0:06
Wątpie, że większość ludzi tak ma.
Najczęściej od homo można usłyszeć ''jestem tolerancyjny'' i są to słowa bez pokrycia.
Ja wolę, żeby mnie akceptowali ale że jestem nienormalny i niemądry to pewnie nie mam racji.
annabogna (35) El-blak 12.05.2010 23:58
krótki słaby artykuł
s24 (?) 12.05.2010 12:09
Być może większość homo, ale nie wszyscy. Ale przede wszystkim, mniemam, że większość ludzi tak ma, więc wiązanie tego z byciem osobą homoseksualna jest niemądre.
tonginzejzon (29) Poznań 12.05.2010 11:19
Jeżeli chodzi o tolerancje ogólną no to wtedy nie ma sensu.
Trzeba zauważyć, że większość homo nie tylko chce ale żąda tolerancji, nie tolerując samych siebie i innych ludzi.
Wystarczy tylko, że ktoś wypowie głośno FAKT związany z homoseksualizmem, który nie jest przychylny, od razu nazywany jest homofobem.
I to niestety zauważyłem u większości homoseksualistów.
s24 (?) 12.05.2010 8:38
Hipokryzja związana z tolerancją? A cóż to takiego?

No ale, czy uważasz, że jest to związane z homoseksualizmem jako takim? Że jakoś wynika z homoseksualizmu? Bo tylko wtedy byłby jakikolwiek sens mówić "ciotki to hipokryci".
tonginzejzon (29) Poznań 12.05.2010 2:19
hipokryzja związana z tolerancją, to przykład najlepszy bo pasuje do bardzo dużej ilosci osób.
inne dotyczą też hetero więc nie będę ich przytaczał.
Poza tym moje zdanie i tak każdy próbuje obalić argumentem ''u hetero też tak jest''
s24 (?) 12.05.2010 1:47
No dobrze, to jakiś przykład tej "rzeczy dotyczącej homo" mógłbym dostać?
tonginzejzon (29) Poznań 12.05.2010 1:19
s24 są rzeczy związane z homo. i nie mówię o tym że jak coś robi większość lub spora część to znaczy że wszyscy.
To, że wiem jakie jest środowisko gejowskie to będę o tym mówił, i tak tu chodzi o mniejszość do której sam należę.
Jezeli jest jakaś wada, mówię o tym.
i czy chodzi o większość czy mniejszość czy o jedną osobę zachowam się tak samo.
Jesteśmy na takim a nie innym portalu, tu mówię o sprawach związanych z nieheteroseksualną częścią społeczeństwa i/lub o hetero jeżeli ich te sprawy bezpośrednio dotyczą.
poza tym są sprawy które dotyczą np tylko gejów.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran