logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.09.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
8

"Mała Brytania" w polskiej TV

Serial z "motywami" w telewizyjnej dwójce

Dodano: 20.03.2007

Stał się cud. Telewizyjna "Dwójka" zdecydowała się na emisję kultowego serialu "Mała Brytania". Skąd nasze zainteresowanie tym wydarzeniem? Jednym z bohaterów jest Daffyd - mieszkaniec wioski Llandewi Breffi. Daffyd jest przekonany, że jest jedynym gejem w swojej wiosce, jednak szybko się przekonuje, że praktycznie wszyscy mieszkańcy są choć odrobinę homo.

"Mała Brytania" otrzymała nagrodę BAFTA dla najlepszego serialu komediowego, a występujący tam Matt Lucas i David Walliams - nagrody dla najlepszych aktorów komediowych. W 2005 r. uhonorowano serial Złotą Różą na festiwalu programów telewizyjnych w Lucernie (do 2003 r. festiwal odbywał się w Montreux), a w 2006 r. "Brytanii" przyznano nagrodę Emmy.

Drugi odcinek serialu już w piątek wieczorem w telewizyjnej "Dwójce".

(ro/TVP)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (8)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
kotor0 (?) 18.04.2007 13:56
serial genialny
polecam go w szczegolnosci w oryginale :):)
marcinekk (37) Kraków 26.03.2007 21:33
Uwielbiam ten serial. jest swietny. Polecam zwłaszcza gejom, którzy umieją się z siebie smiać.
radek (42) Kraków 24.03.2007 13:44
dla mnie odkrycie roku
facead (?) 22.03.2007 20:53
Będzie i królowa - w drugiej albo trzeciej serii pojawi się postać obrzygującej wszystko rasistki. Królową też obrzyga. :-)
sammy_boy (41) Londyn 21.03.2007 17:38
Zgadzama sie z kolega. Obejrzalem wszystkie 3 serie w brytyjskiej TV i nie wyobrazam sobie, ze nawet dobre tlumaczenie moze oddac komizm serialu. Poza tym realia tego komizmu sa bardzo brytyjskie i moga byc niezrozumiale nawet dla kogos kto dobrze zna angielski. BTW: Little Britain to jeden z moich ulubionych TV shows :)
V. (?) 21.03.2007 14:54
Serial polecam, ale... na DVD z napisami (dostepne w Polsce w niezlej cenie). Lektor zabija połowe komizmu wynikającą z maniery czy akcentu...
axel (37) Łódź - Anglia Burton-on Trent 20.03.2007 17:55
serial jest świetny, prześmiewczy, Matt Lucas David Walliams śmieją się ze wszystkiego i wszystkich oczywiście nie z królowej. Prócz geja Daffyda jest para transwestytów, nietolerancyjne angielskie kobiety, klub grubasów i można było by tak wymieniać ale lepiej zeby wszscy zobaczyli. Tylko czy polscy tłumacze przetłumaczą to tak jak powinno być i nic nie wytną:))
seperti (?) 20.03.2007 17:19
Wow! Mój ulubiony serial, naprawdę polecam :) Mimo wszystko nie wyobrażam go sobie w naszym języku - jedną z najśmieszniejszych rzeczy jest sposób w jaki oni ze sobą rozmawiają (na szczęście nie posiadam telewizora).

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran