logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
1
0

Zdradliwy AOL

Operator AOL ujawnił dane personalne homoseksualnego oficera

Dodano: 01.10.1999

W Stanach Zjednoczonych głośny jest skandal, do jakiego doszło gdy jeden z największych na świecie operatorów sieciowych AOL ujawnił dane personalne swego klienta, który wskutek tej niedyskrecji stracił pracę.
Timothy McVeigh był oficerem na łodzi podwodnej marynarki Stanów Zjednoczonych. O tym, że jest gejem nie wiedział nikt - zgodnie zresztą z obowiązującą w siłach zbrojnych USA zasadą "nie pytaj - nie gadaj". Jesienią 1998 roku zwrócił się do niego pewien przedsiębiorca, który zamierzał obdarować prezentami noworocznymi dzieci członków załogi okrętu. Pośrednikiem w tej dobroczynnej akcji miała być pewna kobieta, przewodnicząca znanego z fundamentalistycznych zasad klubu żon oficerów, a jednocześnie członkini tzw. "komisji zaufania" amerykańskiej marynarki wojennej. McVeigh wysłał więc rzeczonej damie potrzebne informacje emailem i czekał. Gdy zbliżał się termin wypłynięcia w morze - wysłał jeszcze jednego, ponaglającego maila.
Co się dalej stało - można tylko przypuszczać. W poszukiwaniu nadawcy maila, kobieta zajrzała do tzw. "profile" i zobaczyła tam słowo "gej". Ugodzona do żywego, skierowała sprawę do dowództwa marynarki, która powierzyła dochodzenie specjalnemu oficerowi śledczemu. Ponieważ McVeigh posługiwał adresem poczty elektronicznej z pseudonimem, oficer zwrócił się do operatora sieci - AOL - z prośbą o ujawnienie prawdziwego nazwiska właściciela skrzynki. Nazwisko to bez większych problemów otrzymał.
McVeigh poddany został upokarzającej procedurze przesłuchań a następnie niehonorowo zwolniony ze służby. Oznaczało to utratę nie tylko stopnia, ale także prawa do emerytury i innych świadczeń. Za namową adwokata, McVeigh zaskarżył American Navy oraz AOL do sądu i proces wygrał. Z uwagi na pogwałcenie obowiązujących w armii USA przepisów antydyskryminacyjnych przywrócony mu został stopień i wszystkie nabyte podczas służby prawa. Natomiast AOL za naruszenie zasady ochrony danych osobistych klientów wypłaci marynarzowi spore odszkodowanie.
(JS)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku