logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0
Książki

Dolna Wilda

Dolna Wilda Edwarda Pasewicza to zdaniem wielu znawców jedna z najlepszych książek poetyckich, jakie ukazały się w Polsce w ciągu ostatniego pięcio- a może nawet dziesięciolecia. Pasewicz uprawia lirykę refleksyjną o silnym ładunku emocjonalnym. Wersy jeg

Debiutancki tom Edwarda Pasewicza, co z perspektywy czasu widać jeszcze wyraźniej, należy niewątpliwie do najznakomitszych dokonań polskiej poezji na przestrzeni ostatnich lat.

Nie dlatego, że od strony wersyfikacyjnej i kompozycyjnej jawi się jako poetycki majstersztyk. Raczej ze względu na odsłaniające się pod błyskotliwością formy ułomności, pęknięcia, dysonanse, zgrzyty. Mowa poetycka zdaje się tu podważać uładzony obraz świata, a Dolna Wilda – ów mamiący czytelnika realizmem konkret – okazuje się przez to niejasnym odbiciem innej rzeczywistości, nie do końca poznawalnej, pełnej miejsc niedookreślonych, mrocznych i niepokojących. (Zdzisław Jaskuła).

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
0/5 (0)

Autor: Edward Pasewicz

Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Rok wydania: 2006

ISBN: 83-87816-78-7


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku