logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0
Książki

Damy, rycerze, feministki. Kobiecy dyskurs emancypacyjny w Polsce

Książka o feministkach współczesnych i ich prababkach z XIX wieku. Dużo informacji o dawnym ruchu kobiecym w Polsce, obszerna bibliografia. Jest to też diagnoza współczesnej kultury polskiej, która zdaniem autorki przeżywa moment porzucenia "kostiumów tea

Książka napisana w tym szczególnym momencie, kiedy w obrębie nauk społecznych pojawiła się potrzeba i gotowość do prowadzenia, w sposób odmienny niż dotąd, badań nad kondycją i statusem kobiety.Pełny tytuł tej publikacji brzmi: " Damy, rycerze, feministki. Kobiecy dyskurs emancypacyjny.", bo książka Sławomiry Walczewskiej jest poświęcona historii myśli i ruchu polskich feministek. Autorka przytacza różne głosy, które pojawiały się w dyskusjach nad rolą kobiet w życiu publicznym od czasów Klementy z Tańskich Hoffmanowej po lata "Solidarności" i ostatnią dekadę. Ten rys historyczny ma być odpowiedzią na pytanie, skąd wziął się feminizm w Polsce -autorka bowiem polemizuje z mitem, że jest on importowany z kręgu kultrury amerykańskiej lub, że jest spuścizną po tradycji PRL-u z jej zamiłowaniem do dziarskich traktorzystek. Praca napisana jest błyskotliwie, bez agresji i militarnej retoryki, choć nie bez ironii. Polecamy znakomite fragmenty o "matriarchacie domowym".

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
0/5 (0)

Autor: Sławomira Walczewska

Wydawnictwo: eFKa

Rok wydania: 2006

ISBN: 8391546012


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku