logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0
Książki

Nasze ciała, nasze życie

"Nasze ciała, nasze życie" to przewodnik po kobiecym ciele, zdrowiu, seksualności, procesach dorastania, przekwitania, starzenia się, ciąży i macierzyństwa. Przewodnik niezwykły, bo pisany przez kobiety dla kobiet.

Książka „Our Bodies, Ourselves” (OBOS) została oryginalnie opracowana w 1970 roku przez Boston Women’s Health Book Collective, a opublikowana kilkukrotnie w USA przez wydawnictwo Touchstone. Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych sprzedano 4 miliony egzemplarzy. Książka przeszła 12 reedycji, a ostatnie amerykańskie wydanie pochodzi z 1998 roku i nosi tytuł „Our Bodies, Ourselves for the New Century”. Książkę wielokrotnie nagradzano. Amerykańskie Towarzystwo Biblioteczne uznało OBOS za jedną z najlepszych książek. Jest to obszerna publikacja zawierająca 780 stron formatu 275 x 215 mm, bogata w ilustracje: zdjęcia, rysunki, schematy.

Publikacja cieszy się także ogromną popularnością poza Stanami Zjednoczonymi . Dotychczas książka została opublikowana w 20 językach, w tym w języku Braille’a. Do krajów, które zdecydowały się na swoją adaptację należą miedzy innymi: Włochy, Grecja, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, kraje Południowej Ameryki, Chiny, Rosja, Izrael, Tajlandia, Egipt. W środowiskach kobiecych książka ta zwana jest „biblią kobiecego zdrowia” i uważana jest za najbardziej wpływową książką ostatnich 25 lat.

Stowarzyszenie NEWW-Polska oficjalnie uzyskało już prawa autorskie do publikowania książki w języku polskim. Należy także nadmienić, iż w innych krajach adaptacja książki była wspierana przez autorytety takie jak np. Hilary Clinton.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku