logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
15
0
0
Książki

Koniec gry

W swojej najnowszej powieści dla nastolatków Anna Onichimowska dotyka niezwykle trudnego problemu dotyczącego coming outu młodego chłopaka.

Siedemnastoletni Alek powoli wchodzi w dorosłość. Spotyka się z pierwszymi dziewczynami, dostaje dorywczą pracę u słynnego reżysera teatralnego, wyjeżdża samodzielnie do Londynu, by dorobić. To wszystko sprawia, że chłopak zaczyna dostrzegać swoje zainteresowanie mężczyznami. Powoli oswaja się z tą myślą, próbując nieznanego, stara się zapanować nad swoim życiem. Szuka odpowiedzi na pytanie, kim tak naprawdę jest. Wreszcie decyduje się na coming out – ujawnia swoją orientację seksualną zarówno znajomym, jak i najbliższej rodzinie.

Książka porusza problem homoseksualizmu wśród nastolatków i ukazuje drogę, przez jaką musi przejść młoda osoba, by zaakceptować siebie.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Aimei (21) Poznań 19.11.2017 20:20
Lekka, łatwa i przyjemna lektura. Czyta się szybko i z polotem; acz czuć, że jest ona kierowana do młodego czytelnika.
Szkoda, że została wydana stosunkowo niedawno i przyszło mi ją czytać już jako dorosłemu odbiorcy - po prostu żałuję, że te kilka lat temu, gdy byłam nastolatką, nic w podobnym klimacie nie wpadło mi w ręce.
W każdym razie mamy tu typową sytuację: odkrywanie siebie, dojrzewanie, pierwsze kontakty seksualne, problemy rodzinne, nieakceptacje ze strony otoczenia (w szczególności krewnych), pierwszą pracę, trudności w kontaktach międzyludzkich i różnice poglądów. A wszystko to składa się na życie pewnego młodego człowieka, głównego bohatera książki, nastolatka żyjącego pod jednym dachem z homofobicznymi bliskimi. Chłopak ma jednak głowę na karku i już na początku mamy przeczucie, że sobie poradzi, bo to taki typ człowieka racjonalnie myślącego. Poza tym autorka uchyla nam ciut drzwiczki do branżowego światka co sprawi, że albo będziemy chcieli dowiedzieć się o nim więcej na własną rękę, albo prezentowane tam wartości niezbyt przypadną nam do gustu.
Doceniam to, że autorka nie zrobiła z protagonisty ciepłej kluchy i nie skupiła się na rozwlekaniu jego przemyśleń w związku z uświadamianiem sobie bycia innej orientacji seksualnej, niż hetero. Także tutaj duży plus, bo bohatera udało mi się polubić i jeszcze trzymać za niego kciuki.
W każdym razie polecam "Koniec gry" szczególnie młodzieży, płeć nie ma w tym wypadku znaczenia.
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (15)

Autor: Anna Onichimowska

Wydawnictwo: Znak emotikon/ Wyd Literatura

Rok wydania: 2012

Strona www: http://www.wyd-literatura.com…

ISBN: 978-83-7672-407-2


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku