logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0
Książki

Q nie tylko dramaty

Q. Nie tylko dramaty to zbiór pięciu niezależnych utworów.


Pierwszy z nich – Potwór – jest powrotem autora do pozornie normalnego dzieciństwa, z którego pewne zdarzenia odbijają się w jego dorosłym życiu. Często traumatyczne doświadczenia nie pozwalają na jednoznaczne określenie tożsamości, mimo to pełnią funkcję terapeutyczną – uwalniając potwora autor otwiera drzwi do innego (lepszego?) świata.
Drugi tekst – Lekko, zwiewnie – to dramat rodzinny. Padają w nim pytania o sens życia w kłamstwie i granice w miłości oraz poświęceniu się dla drugiej osoby. Maski zdejmowane przez bohaterów w poszczególnych scenach doprowadzają do odkrycia bolesnych prawd, coming outów i tragicznego finału.
Tęcza płonie! jest melodramatycznym, momentami celowo skrajnie przerysowanym, monologiem stereotypowego geja z Krakowa, przerywanym myślami jego ciotowskiego Sumienia. Filip prowadzi bardzo kolorowe życie, bawi się nim, nieustannie imprezuje, a że los czasem płata figle, pewnego dnia bohater Tęczy budzi się w świecie bez gejów…
W sztuce WC spotyka się ze sobą kilka osób, które nie wiedzą jak znalazły się w tej publicznej toalecie i w jakim celu zostały tam sprowadzone. Są wśród nich: panna młoda, ćpun, transseksualna kobieta, ksiądz pedał, nastoletni skate i gospodyni domowa. W jednej chwili okazuje się, że tak różne postaci coś jednak łączy i że nie jest to zwyczajny szalet, bo skrywanych tajemnic nie da się spłukać w klozetowej muszli, one i tak się wynurzą, a za wypadki z przeszłości ktoś będzie musiał słono zapłacić.
Ostatni utwór – Nazbieram ci malin w koszyk z chmur – to monodram kobiety, która utraciwszy swoją największą miłość, popada w obłęd. Wspominając wspólnie przeżyte chwile, Anastazja traci poczucie rzeczywistości i za wszelką cenę próbuje stworzyć alternatywny świat, w którym ten ktoś cały czas jest obok niej.
Książka, jako całość, dotyka wielu aspektów codzienności, z którymi niemal każdy barwny odmieniec musi się zmagać, by przetrwać w czarno-białym otoczeniu.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku