logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
16
0
0
Książki

20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła

20 lat. 23 autorów. 26 tekstów a nawet więcej, bo książka zawiera mnóstwo komentarzy, dodatkowych historii, przypisów i fragmentów najlepszych reportaży, które nie zmieściły się w całości. Reporterem jestem od ponad 20 lat, od kilku lat redaguję reportaże

"Oto Polska: proboszcz z HIV; pluton ZOMO, który strzelał w "Wujku"; dwie matki i poczęte przez nie dziecko; student Rydzyka, który uciekł ze szkoły; Sprawiedliwi ratowali Żydów, a teraz się wstydzą sąsiadów; dumny homofob udziela wywiadu; przemycali kokainę w żołądkach, żeby spłacić czynsz.
26 (a nawet więcej) historii, zapisanych przez najlepszych polskich reporterów.To mój osobisty wybór reportaży o tym, gdzie zaczęła się i dokąd doszła nowa Polska. Nie ta, którą widzimy w Sejmie, ani ta z pierwszych stron gazet. Raczej Polska, która musiała 'mentalność sobie w jeden dzień zrobić'."

Wśród autorów reportaży, które znalazły się w książce, są: Jacek Antczak, Wojciech Bojanowski, Anna Fostakowska, Edyta Gietka, Jacek Hugo-Bader, Marcin Kołodziejczyk, Tomasz Kwaśniewski, Irena Morawska, Włodzimierz Nowak, Lidia Ostałowska, Artur Pałyga, Karol Podgórski, Paweł Piotr Reszka, Paweł Smoleński, Joanna Sokolińska, Grzegorz Sroczyński, Wojciech Staszewski, Katarzyna Surmiak-Domańska, Mariusz Szczygieł, Witold Szabłowski, Wojciech Tochman, Ewa Winnicka, Joanna Wojciechowska.

Książka dostępna jest w sklepie  
PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (16)

Autor: Mariusz Szczygieł

Wydawnictwo: Czarne

Rok wydania: 2011

ISBN: 978-83-7536-257-2


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku