logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
10
0
2
Książki

Obce dziecko

Klasa mistrzowska w sztuce powieściopisarstwa

Późnym latem 1913 roku młody arystokrata i poeta Cecil Valance przyjeżdża do posiadłości Dwa Akry zaproszony przez matkę swojego bliskiego przyjaciela z Cambridge, George’a Sawle’a. Spędzony z rodziną Sawle’ów weekend obfitował w znaczące wydarzenia; najbardziej zapamiętała go szesnastoletnia siostra George’a, Dafne, dla której Cecil napisał wiersz. Nieoczekiwanie wiersz ten okaże się symbolicznym opisem Anglii, która wraz z wybuchem I wojny światowej ma się nieodwracalnie zmienić.
Wydarzenia tego weekendu stają się wkrótce legendą. Przez całe dwudzieste stulecie będą badane i interpretowane na różne sposoby przez krytyków i biografów poety.
W tę chwilami bardzo zabawną opowieść o obyczajach seksualnych i reputacji pisarza wpleciona została historia Dafne. Śledzimy jej losy od niewinnej dziewczyny po zmęczoną życiem staruszkę. Tłem dla tej historii jest fascynująco namalowany przez Hollinghursta obraz wciąż zmieniającej się Anglii, zmieniających się gustów, relacji klasowych i sposobu odczuwania świata.
Ta napisana z rozmachem epicka saga to proza oryginalna, elegancka i wciągająca, niewątpliwie najlepsza książka Alana Hollinghursta.

Książka dostępna jest w sklepie  
PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
anna-katarzyna (35) Kalisz 16.02.2014 13:23
Genialna! Wciąga od samego początku. Kawał Dobrej Literatury. Polecam.
Michał i Krzyś (34) Kalisz 26.01.2014 18:14
właśnie zakupiłem i przystępuje do czytania, mam nadzieje, że nie zmarnowałem pieniędzy
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku