logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
14
0
0
Książki

Ars Homo Erotica

Ars Homo Erotica to dwujęzyczny album towarzyszący kontrowersyjnej wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie pod tym samym tytułem.

Kuratorem wystawy i autorem tekstów jest dr Paweł Leszkowicz. Esej autora zobrazowany znakomitej jakości fotografiami omawianych dzieł wprowadza czytelnika w nieznany do tej pory świat sztuki homoerotycznej, która nie koniecznie jako taka była tworzona. Podobnie jak na wystawie - w książce ukazane zostały dzieła nie tylko homoerotyczne i gejowskie. Nie tylko tematyzują one pożądanie męskiego i kobiecego ciała, ale także mają wymiar polityczno - społeczny.

Książka ma charakter współczesny i historyczny, erotyczny i polityczny. Tytuł oznacza sztukę homoerotyczną związaną z pożądaniem i miłością do tej samej płci. Ars Homo Erotica jest zanurzona w tradycji kultury, ale nawiązuje do aktualnej polityki praw mniejszości. Łączy mity i historię sztuki z teraźniejszością i debatami nad kondycją demokracji. Odnosi się do filozofii erotyzmu jako doświadczenia prowadzącego do humanistycznych idei afirmujących radość życia i seksu, nawet w obliczu represji.

Książka dostępna jest w sklepie  
PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (14)

Autor: Paweł Leszkowicz

Wydawnictwo: CePed

Rok wydania: 2010

ISBN: 978-83-931029-0-7


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku