logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
10
0
0
Książki

Spektakl i wiedza

Książka jest prezentacją autorskiego projektu społecznej teorii queer: teorii socjologicznej powstałej z połączenia perspektywy queer studies, performance studies oraz konstruktywistycznej socjologii wiedzy.

Pierwsza część książki zawiera wprowadzenie do socjologicznej wersji queer theory. Autor odwołuje się do wielu współczesnych myślicielek i myślicieli (m.in. Guy Deborda, Anthony Giddensa, Jeana Baudrillarda, Michela Foucault, Pierre'a Bourdieu, Judith Butler, Eve Kosofsky-Sedgwick, Giorgio Agambena, Louisa Althussera, Jacquesa Derridy, Julii Kristevej i in.), wykorzystując ich pomysły w budowaniu projektowanej przez siebie teorii.

Część druga dotyczy problematyki wiedzy rozpatrywanej z perspektywy społecznej teorii queer, a przede wszystkim możliwości budowania antynormatywnej wiedzy/oporu. Autor komentuje m.in. feministyczne koncepcje socjologii wiedzy, wskazując na kontrowersje pomiędzy teorią punktu widzenia Sandry Harding a koncepcjami związanymi z ujęciem queer, a następnie analizuje funkcję wiedzy/oporu w społeczeństwie, odwołując się m.in. do prac Manuela Castellsa, Ernesto Laclau, Chantal Mouffe oraz do studiów postkolonialnych.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Inari (?) 09.01.2010 20:07
@Casi: Nie to napisałam, ale po takiej odpowiedzi jeszcze bardziej skłaniam się ku wyrażonej wcześniej opinii.
casi (27) Kraków 09.01.2010 12:47
Cholera, teraz wyszło na jaw, że chcieliśmy tylko zaszpanować znajomością ambitnej literatury z zakresu socjologii queer. I nie wyszło, shit.
Inari (?) 31.12.2009 21:51
Ciekawe, czy osoby, które zaznaczyły, że "lubią tą książkę", w ogóle ją przeczytały. BŁĄD NA BŁĘDZIE!!!
pepelotta (32) podlasie 02.12.2009 11:05
Z pewnością doktor zawarł w niej rozdział o Jej Perfekcyjności, tak się wszakże zarzekał, że tylko ona jedna wie, co jest grane w ..,,;::qUeEr::;;,,..
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (10)

Autor: Jacek Kochanowski

Wydawnictwo: Wschód-Zachód

Rok wydania: 2009

ISBN: ---


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku