logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
10
1
0
Książki

HomoWarszawa

W ramach projektu HomoWarszawa. Przewodnik kulturalno-historyczny chcemy zaprezentować Czytelnikom i Czytelniczkom wyjątkowy przewodnik na który składają się 4 trasy, ponad 200 stron, 200 fotografii, wypowiedzi znanych Mieszkańców i Mieszkanek o ich "Odmiennej Warszawie", a także obszerna bibliografia tekstów omawiających życie osób LGBT w Warszawie. Przy powstaniu książki zebraliśmy kilkadziesiąt godzin wywiadów z osobami homoseksualnymi pamiętającymi czasy PRL, z których wiele fragmentów publikujemy w przewodniku, przez co książka staje się najobszerniejszym dokumentem życia osób LGBT jaki do tej pory w Polsce powstał. Książka zawiera również plany tras, fotografie większości omawianych miejsc, jak i niespodziankę od Ygi Kostrzewy - po raz pierwszy opublikujemy fragmenty prowadzonego przez Autorkę od lat pamiętnika.

"Witamy w HomoWarszawie, stolicy Polski, Mieście, w którym mieszkamy, które kochamy za otwartość i gość-inność, za architektoniczny chaos i energię napędzającą do działania. Warszawa kusi osoby LGBT ułudą bezpieczeństwa i zachowania pełnej anonimowości w pracy, wśród sąsiadów, przed rodziną pozostawioną "na prowincji". Nic więc dziwnego, że tu żyje nas najwięcej, że tutaj mieszczą się największe organizacje LGBT, odbywają są liczne imprezy, konferencje, studia poświęcone osobom LGBT oraz największe wydarzenia polityczne i demonstracje w obronie naszych praw. Tymczasem Warszawa wciąż pozostaje niewyoutowana (...)
HomoWarszawa adresowana jest do piechurów, turystów i turystek, miłośników i miłośniczek stolicy, niezależnie od orientacji seksualnej. Zapraszamy zatem do spacerów warszawskich heterykow ciekawych swojego miasta widzianego z odmiennej perspektywy, a także zacietrzewionych homofobów - spacerowanie rozładowuje napięcie, pobudza krążenie i chroni przed zawałem. Jednak w pierwszej kolejności HomoWarszawę kierujemy do osób LGBT, którym chcemy pokazać Warszawę "od tyłu" - podziemny świat gejowskiego seksu w dworcowych toaletach, wielką kulturę i wybitnych homoseksualnych twórców, pierwsze radykalne działania polityczne oraz historyczną i aktualną codzienność."

Ze Wstępu od Autorów

Autorzy: Yga Kostrzewa, Krzysztof Tomasik, Krzysztof Zabłocki, Marcin Pietras, Marcin Teodorczyk, Michał Minałto, Wojciech Szot

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.5/5 (11)

Autor: Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Abiekt.pl, Stowarzyszenie Otwarte Forum, Stowarzyszenie Lambda Warszawa

Rok wydania: 2009

ISBN: 978-83-926968


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku