logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
45
3
0
Książki

Gejdar

Pierwsza tak szczera rozmowa o polskim homoseksualizmie.

Profesora medycyny, ucznia liceum, pracownika telefonu zaufania i niedoszłego księdza łączą dwie rzeczy. Są gejami. Mieszkają w Polsce. Dominika Buczak i Mike Urbaniak rozmawiają z kilkunastoma mężczyznami próbując odnaleźć w ich losach paralele.

Bohaterowie książki są różni. Mają odmienne poglądy społeczne i polityczne, inaczej zapatrują się na kwestie emancypacji, homofobii, formalizacji związków osób homoseksualnych czy adopcji dzieci. Niektórzy traktują kościół katolicki jako źródło homofobicznej opresji. Inni, głęboko wierzący, szukają w nim oparcia. Wielu sądzi, że nadal są skazani na życie w podziemiu. Część zauważa, że nadeszły czasy przełomu. Wszyscy czekają na normalność.

W rozmowach powtarzają się opowieści o trudnym procesie odkrywania tożsamości, bolesnym coming oucie, próbach nawiązania głębokich relacji w heteronormatywnym świecie. Bohaterowie "Gejdaru" mają odwagę szczerze mówić o swoim życiu.

Polska debata publiczna dotycząca homoseksualizmu i miejsca gejów w społeczeństwie pełna jest frazesów, pustych haseł, opinii często nie mających pokrycia w rzeczywistości. Warto w końcu zapytać samych gejów co myślą, czego chcą, jak żyją. To właśnie zrobili autorzy książki "Gejdar". Po prostu pytali.


Zamów: http://www.innastrona.pl/sklep/artykul.phtml?artID=50

Książka dostępna jest w sklepie  
PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
flo (33) Huddersfield 23.08.2010 17:02
świetna książka, świetnie przeprowadzone wywiady i świetne, zaskakujące odpowiedzi...
adasko83 (?) 09.03.2010 9:34
fajna książka, warto ją poczytać
nas-dwoch (?) 25.04.2009 11:37
Wczoraj wieczorem przeczytałem jednym tchem, dziś zrobi to mój partner. Jestem książką oczarowany - wywiady na miarę Teresy Torańskiej - pokazują różnorodność, ale i głębię rozmówców. Zestawienie bardzo ciekawe - od katolika geja, przez otwarte związki, partnerstwo dojrzałe, po biseksualistów i żonatych. Zaraz zaczynam reaserch internetowy - kto jest kim - szczególnie Jerzy "Maria Antonina" jest ciekawy :) Moje zastrzeżenia: niezrozumiały atak na "Homobiografie" Tomasika w jednym z wywiadów i przeintelektualizowany, zamerykanizowany słownik na końcu książki (np. cruising area = pikieta). Szkoda tylko, że autorzy wymieniając publiczne coming out'y zapomnieli o aktorze Marku Barbasiewiczu (szerzej znanym z serialu "Na dobre i na złe" z roli demonicznego docenta Depczyka), który chyba jako pierwszy w Polsce ujawnił swój homoseksualizm.
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku