logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
3
2
Książki

Związki homoseksualne. Studium socjologiczne

W książce ukazano sytuację związków lesbijek i gejów. Potraktowano je jako formy życia rodzinnego, których funkcjonowanie łączy się z przemianami współczesnych społeczeństw, przede wszystkim rozpowszechnieniem się indywidualizmu, związanego z kolei z pojawie­niem się specycznego wzorca osobowości nowoczesnej, konieczności dokonywania wybo­rów, przemian intymności, ryzyka oraz rozwoju technologicznego.

Spojrzenie na homoseksualne związki partnerskie jako na formy życia rodzinnego to stosun­kowo nowa perspektywa socjologiczna. Wiąże się ona z procesami dostosowywania denicji, koncepcji i orientacji naukowych do szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Począwszy od lat osiemdziesiątych XX wieku, zainteresowanie zachodnich socjologów procesami konstruowania i funkcjonowania związków homoseksualnych ciągle rośnie. Wyłonił się nowy dyskurs wykraczający poza traktowanie homoseksualizmu w kontekście seksualności i tożsamości, a obejmujący intymność, relacje, związki, homoseksualne rodzi­cielstwo czy prawa partnerskie i małżeńskie. Przemiany sytuacji osób homoseksualnych we współczesnych społeczeństwach obejmują zarówno procesy wzrostu akceptacji społecznej dla związków jednopłciowych, jak i coraz większe możliwości ich prawnej legalizacji. Książka jest interesującą, wstępną eksploracją obszaru związanego z współczesnymi przemianami życia rodzinnego, tworzącymi nowe normy, role i struktury społeczne.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Podpis (?) 10.03.2014 16:03
Witam. Jestem studentka psychologii i piszę pracę o stylach przywiązania i więziach Bolwbiego. Jeśli ktoś byłby zaintereswany wziąć udział w badanich podaje maile: izubelka_(at)_poczta.fm
kazur (34) 06.09.2009 18:18
Bardzo dobra książka. Każdy gej czy lesbijka powinni ją przeczytać jak lekturę obowiązkową. Jest to bardzo ciekawa i profesjonalna analiza kwestii związków homoseksualnych we współczesnym świecie. Gorąco polecam.
warlock89 (?) 11.06.2009 18:58
dobra, rzeczowa książka.
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku