logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
15
1
0
Książki

Konrad i Paul - 1 - Big Dick

Konrad i Paul pojawili się po raz pierwszy w 1990 roku w czasopiśmie "Magnus", są razem już od ponad 15 lat, a kroniki ich gejowskiego dnia codziennego zapełniły już niejedną książkę. Oto zbiór najwcześniejszych odcinków.

Komiks Konrad i Paul będzie pierwszym na polskim rynku wydawniczym komiksem gejowskim, czy jak nazywa go Autor "pedalskim". Komiks tego rodzaju w Polsce nigdy nie był brany pod uwagę przez wydawnictwa - co dziwi biorąc pod uwagę olbrzymią popularność takich wydawnictw na Zachodzie, a jednocześnie jest zrozumiałe patrząc na otaczającą nas rzeczywistość. W naszym - debiutującym - wydawnictwie chcielibyśmy publikować właśnie literaturę, która - z różnych przyczyn - jest w Polsce nieobecna.

* * *

Ralf König identyfikuje się ze społecznością gejów, której towarzyszy ze swoimi rysunkami. Ukazuje ich upodobania erotyczne, fiksacje seksualne i ludzkie rozczarowania, strach przed starością i samotnością. Nie pozuje na guru emancypacji, jak filmowiec, Rosa von Praunheim: König dopisuje puenty do gejowskiego życia.

Die Zeit

Książka dostępna jest w sklepie  
PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
triste (?) 29.03.2010 18:18
rewelacja.... wracam często do tej książki.. potem śmieję się w głos w środku nocy :-)
maze (?) 08.11.2009 20:57
przyciągający tytuł. ;p ale raczej u mnie odpada. ;)
homikus (32) Warszawa 24.02.2009 2:51
Cudna rzecz! Przeczytałem jednym tchem (w dodatku zapartym ;] ) i jestem zachwycony! Szczególnie wizytą u rodziny ;] Zresztą, ba!, nie tylko ja, co do mnie wpadnie jakiś heretycki znajomy, od razu się zachwyca, pożycza, a potem nie chce oddawać :) Chcę więcej!
omo (?) 21.12.2008 16:43
czytałem, ale po niemiecku, zeszyt o tym, jak ten niższy zakochał się w bicurious robotniku z placu budowy, a ten drugi, nauczyciel gry na pianinie, w swoim uczniu... było to wszystko totalnie nieporadne, niewdzięczne, ale urocze- na pewno warto poczytać... autor fajnie oddaje codzienność, która jest bardziej jak para nieświeżych slipów niż powiedzmy, ciągnąc tę bieliźniarską metaforę, nowiutkie boksy od CK. ta, urocze.
Nozomi (?) 24.10.2008 2:47
Pierwszym na polskim rynku wydawniczym komiksem gejowskim? Na polskim rynku już od dawna są dostępne mangi (w uproszczeniu japoński komiks chociaż sama nie lubię tego określenia) yaoi czyli o związkach męski-męskich.
Niestety na polskim rynku ten komiks nie zdobędzie raczej większej popularności o czym może swiadczyc chociażby zakończenie działalności wydawnictwa Saisha zajmującego się wydawaniem mang yaoi.
zuziak (?) 21.08.2008 23:51
G-E-N-I-A-L-N-E!!! Tak powinno się mówić o środowisku branżowym. Bez koloryzowania, demonizowania, patosu, za to szczerze z nutką ironii i górą humoru! Zdecydowanie przełomowa publikacja na polskim rynku! Mam cichą nadzieję, że zostaną wydane inne pozycje P. Koniga...
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.7/5 (16)

Autor: Ralf König

Wydawnictwo: Abiekt.pl

Rok wydania: 2008

ISBN: 978-83-926968-0-3

UŻYTKOWNICY POLECAJĄ TAKŻE
kamienie-szlachetne
poleca Małe życie

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku