logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
243
21
31
Książki

Berek

Brawurowo opowiedziana historia dwojga ludzi, których pozornie nie łączy nic poza wzajemną nienawiścią. Paweł, typowy wielkomiejski gej, i Anna, przedstawicielka moherowych beretów, choć mieszkają w jednej kamienicy, tkwią w swoich własnych światach. Żadne z nich nie jest zdolne do zaakceptowania stylu życia drugiej strony. Eskalacja ich konfliktu nieuchronnie musi doprowadzić do dramatycznej konfrontacji...

Dosadne opisy, bezkompromisowa satyra i niespodziewana delikatność rodem z filmu "Amelia" sprawiają, że "Berek" to lektura, od której nie sposób się oderwać.

Książka dostępna jest w sklepie  
PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (31)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
CiaoMartino (?) 01.10.2015 15:46
Bardzo przyjemna i interesująca książka. Dwóch narratorów sprawiło, że historie przedstawione w lekturze stały się ciekawsze, a perspektywa nie ograniczyła się tylko do świata widzianego oczami geja. Poirytował mnie jedynie wątek "lewitacji" tudzież "boskiej interwencji", którą przeżyła córka bohaterki. Ogólnie polecam!
Umi (29) 22.01.2013 15:05
Książka bardzo mi się podobała, napisana z żartem, nie przesadzona, w ciekawy sposób ukazująca dwa różne światy, które na końcu się łączą. Bo przecież każdy chcę kochać i być kochanym, orientacja nie ma tu znaczenia.
little_liar (23) Poznań 05.12.2012 21:53
książka lekka, pisana z dystansem (jak dla mnie), oraz poczuciem humoru. z każdą kolejną stroną "połykałem" treść i czekałem jak to się skończy. fajne jest również to że treść nie jest czarno-biała: wszyscy mają zalety, wady, każdy ma własny charakter...

najbardziej cieszy mnie że że nie było to jedne wielkie nudziarstwo sprawiające że chciało mi się to zamknąć i nigdy nawet nie patrzeć na to (kocham dynamikę powieści :D )
tunng (?) 08.05.2011 0:04
tandeta, kicz. Ta ksiązka to jakis żart.
sotion (47) -- 09.12.2010 12:49
Gdyby nie specyficzna forma promocji książki przez Tomasza Raczka ( którego nota bene lubię i szanuje) oczekiwania większości czytelników, w tym i piszącego te słowa, nie byłyby tak duże. Dlatego rozumiem jęki zawodu po lekturze. Rozumiem tez i peany zachwytu, bo to co prawda nie jest to brawurowo ale sprawnie opowiedziana historia, która mogła się podobać. Dla mnie to jednak czytadło. Moze i w dobrym tego słowa znaczeniu ale po przeczytaniu, którego w pamięci pozostała tylko krwiście nakreślona postać Anny -" moherowego beretu", bo reszta wypadła blado. To jednak za mało bym miał ochotę na druga cześć . Swoją drogą, ciekaw jest jaka byłaby recepcja książki bez promocji T.R.?
michu81 (?) 10.09.2010 21:22
Świetna książka. Jeszcze nigdy się tak nie uśmiałem, jak przy tej książce. Nie myślałem, że Szczygielski ma taki humor. Świetnie pisze (może niezbyt ambitnie, ale treściwie).
elvis18 (29) Warszawa 24.08.2010 9:23
Przyjemnie się czyta. Lekkostrawna, z humorem - takie trochę puste kalorie, ale za to jakie smaczne! :)
parchatek (?) 11.08.2010 13:19
...czytadło dla pensjonarek!
...zbyt polskie, zbyt aktualne jeżeli chodzi o czas i miejsce (Polsze tu i teraz), napakowane stereotypami!
...wokół książki zrobiło się wielkie boom bowiem niespodziewany coming-out Raczka, i fakt, że razem ze Szczygielskim stanowią parę (co z pewnością wpłynęło na popularność książki i jej sprzedajność).
...momentami jak Harlekin :/
...a jeżeli chodzi o okładkę jest ona, jeżeli chodzi o Polską mentalność -> kontrowersyjna -> dlatego tak wiele osób chwyci tą książkę, zakupi ją, aby przekonać się o tym czy zawartość jest również kontrowersyjna (punkty dla popularności i sprzedajności) :/
michalp (27) Poznań 05.06.2010 3:38
Cóż, książka zebrała pozytywne recenzje za... Za... Za co? Proste postacie, prosty język, przewidywalna fabuła. Nic odkrywczego, "brawury" w opowiadaniu historii też nie dostrzegam. A już porównanie delikatności tej książki do filmu "Amelia" to dość nieudane zestawienie dwóch dzieł kultury o zupełnie różnym przesłaniu i tematyce. Pomysł interesujący, ale autor musiałby podszkolić swój warsztat, żeby miało to większą wartość literacką.
uqash24 (35) Gdańsk 31.05.2010 18:02
Przeczytawszy czuję niedosyt. To chyba najczęstsze co czuje większość osób po
przeczytaniu.Książka jest doskonała,przezabawna,czasami i smutna, zwłaszcza jeden fragment utkwił mi w głowie "Najgorsze co może kogoś spotkać, to przegapienie swojego życia.Niewykorzystanie szansy na zrealizowanie swoich pragnień, na odnalezienie sensu i wreszcie-na poznanie i pokochanie siebie samego. Najgorsze dla człowieka to obejrzeć się wstecz, gdy jest już za późno, spojrzeć na swoje życie i uświadomić sobie,że z głupoty, lenistwa czy tchórzostwa, nie poszło się drogami, którymi chciało się iść."
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.6/5 (264)

Autor: Marcin Szczygielski

Wydawnictwo: Latarnik

Rok wydania: 2007

ISBN: 978-83-60000-21-2


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku