logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
36
4
0
Książki

Noc jest dziewicą

Gabriel Barrios mieszka w Limie i teoretycznie nie powinien narzekać: pracuje w telewizji, gdzie nieźle mu płacą, ma pokoik u zamożnych rodziców, choć w razie czego dysponuje własnym mieszkankiem w najlepszej dzielnicy, a także dużą ilością wolnego czasu i pieniędzmi na nocne hulanki i narkotyki. Tyle że Gabriel wcale szczęśliwy nie jest: Lima wydaje mu się ciasna i zaściankowa, ma dosyć pajacowania w telewizji, dość zaczepek rozpoznających go na ulicy telewidzów oraz naruszających jego prywatność artykulików w plotkarskiej w prasie, a umoralniające kazania matki-dewotki doprowadzają go do szału. Do tego wszystkiego Gabriel jest gejem, a być gejem w Limie i zarazem być szczęśliwym ? to przecież niemożliwe.
Ale pewnego dnia, w zadymionej i tłocznej knajpie o nazwie Niebo, na scenie okupowanej zazwyczaj przez żałosnych szarpidrutów, pojawia się boski Mariano, być może zbawienie Gabriela. I tak zaczyna się romans, słodki i gorzki, w rytmie ostrej muzyki, romans, w którym miłość przeplata się z seksem, a kokaina z marihuaną. Wraz z Gabrielem ? cynikiem, ale wrażliwcem, złośnikiem, ale świetnym obserwatorem ? przechadzamy się po tętniącej życiem nocnej Limie, która jest piekłem i niebem jednocześnie.
Noc jest dziewicą to powieść ?gadana?, soczysty monolog młodego człowieka zagubionego w wielkim mieście i w samym sobie. Mnóstwo w niej humoru, erotyki (w wielu odcieniach, od subtelnej zmysłowości po mocny seks), błyskotliwych i uroczo złośliwych opisów, zabawnych epizodów i znakomitych dialogów. Uważny czytelnik znajdzie tu także obraz dzisiejszego Peru ? ale nie tego indiańskiego, folklorystycznego, tylko Peru wielkich miast, narkotyków i massmediów. Jednak przede wszystkim Noc jest dziewicą to bardzo osobista opowieść o zmaganiu się z własnym niespokojnym wnętrzem.

Recenzja Błażeja Warkockiego: http://www.innastrona.pl/kult_zbooki_1.phtml

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
danieru (?) 12.10.2010 14:04
Ja nie moge jej jednoznacznie sklasyfikować, ocenić. napewno jest wciągająca, napisana w fajnym choć czasami denerwującym stylu. Można znaleźć, doszukać sie podobieństw Polski i Peru, ukazuje problemy i chore sytułacje (według mnie), moze przerysowane i ukazujące to całe zagmatwanie w tym środowisku. Osobiści z jednej strony się troszke zawiodłem, zniesmaczyłem, a z drugiej zacząłem sie zastanawiać czy tak jest, lub musi byc? . Ale to jest tylko moja opinia, ale zawsze warto mieć swoją, ;) więc zachęcam do przeczytania
spayki78 (?) 30.05.2010 21:01
po tej książce nie wiadomo dlaczego zaczął mnie nos świerzbić ? tak serio to dobra
extraordinary (34) Śląsk (Silesia) 16.10.2009 12:10
Dobrze przeczytać o tym co dzieje się nie tylko w Polsce w świecie homoseksualnym i stwierdzić, że nie tylko tutaj jest 'bagno' które wciąga. Choć historia jest ukazana w bardzo jaskrawych kolorach może skłaniać do przemyśleń, ale może być również tylko opowiadaniem, które warto przeczytać i dłużej się nad nim nie zastanawiać.
miarosa (32) 19.02.2008 20:31
Na raz i do połknięcia, do potarzania sie w błocie i odstawienia na półkę. Najlepiej własną. Polecam:)
jurek (?) 26.08.2007 13:27
wrednymotylek (29) 20.06.2007 18:46
Polecam, według mnie została napisana bardzo fajnym stylem, wciąga, czyta się przyjemnie. Chociaż czasem może drażnić charakter samego Gabriela. I w klimacie Peru można znaleźć też coś z Polski...
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.5/5 (40)

Autor: Jaime Bayly

Wydawnictwo: muchaniesiada.com

Rok wydania: 2007

ISBN: 978-83-924645-1-8


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku