logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0
Książki

Klątwa Edgara

Bohaterem tej sensacyjnej powieści jest wieloletni szef FBI John Edgar Hoover. Jego postać przez prawie pół wieku kładła się cieniem na wszystkich rządzących w USA. W latach 1924-1972 największe osobistości amerykańskiej historii były osaczane, także w najbardziej intymnych sferach życia, przez tego, który podawał się za gwaranta moralności. Powieść Dugaina sprawia, że oni wszyscy ożywają - w dialogach, zapisach podsłuchów, tajnych informacjach. Nieocenionym źródłem prowadzącego literackie dochodzenie pisarza są wspomnienia Clyde'a Tolsona, wieloletniego współpracownika, a nade wszystko - sekretnego kochanka Hoovera.

"Edgar kochał politykę, ale nienawidził jej reguł. Uważał to za uwłaczające, że w określonych odstępach czasu musi się poddawać weryfikacji wyborców, którzy nie posiadają nawet miligrama jego mądrości. Nie dopuszczał też myśli, że ludzie wybrani przez tę ciemną tłuszczę mogliby zagrozić jego pozycji, która powinna być niezmienna dla dobra kraju. Stał się swego rodzaju dożywotnim konsulem. Wiedział, jak zbudować bezpośrednią więź z Prezydentem, która czyniła go nieusuwalnym. Żaden minister sprawiedliwości nie zdołał od tej pory wyegzekwować w stosunku do niego swojej zwierzchności. Edgar stał się jedyną miarą tego, co moralnie i politycznie stosowne" (fragment powieści).

Klątwa Edgara jest bestsellerem we Francji (od premiery w 2005 do dzisiaj sprzedało się 130 tysięcy egzemplarzy, w przygotowaniu wydanie kieszonkowe), a prawa autorskie do książki sprzedano do kilkunastu krajów. Wątki polityczne i obyczajowe splatają się w tej powieści, czyniąc ją dla wielu ciekawą, wnoszącą wiele nowego, a przede wszystkim - ciągle aktualną lekturą.

Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Sic! 10 marca 2006.
Marc Dugain, Klątwa Edgara (La malédiction d'Edgar), przeł. Janusz Margański, 244 s., Sic!, Warszawa 2006.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
0/5 (0)

Autor: Marc Dugain

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sic!

Rok wydania: 2006

ISBN: 83-88807-90-0


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku