logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
54
28
10
Książki

Mój świat jest kobietą. Dziennik lesbijki

Dziennik w którym prawda miesza się z fikcją. To opowieść o życiu wrażliwej kobiety - jej problemach i radościach, codziennych zmaganiach i uporczywym poszukiwaniu miłości. Bohaterka "powieści" utrwala chwile na kartach swojego dziennika. Wiele widzi i czuje - w ten sposób powstaje sugestywna panorama jej wewnętrznego świata i rzeczywistości powiatowego miasta: ustawicznych kłopotów ze znalezieniem pracy, nietolerancji, zakłamania. To wnikliwe studium hermetycznego świata polskiej prowincji, gdzie wszelka inność - traktowana jest jako zagrożenie. Bohaterka powieści "ośmiela się" kochać kobiety! W tak małym mieście, to równoznaczne ze skazaniem się na istnienie poza społecznym "nawiasem" (obecność takiego "nawiasu" w kwestii wydawałoby się oczywistej jak tolerancja - zdumiewa!) Bo czy w istocie ma "nie-ludzkie" pragnienia? Czy miłość jest przestępstwem? Szuka przecież partnerek na całe życie w kobietach - dlatego, bo chce być szczęśliwa. Przeszła przez nieudane małżeństwo, ma dorosłą córkę - nikogo nie krzywdzi, po prostu chce żyć. Żyć bez zakładania masek - mieć prawo, by powiedzieć sobie: wybrałam tak - miałam do tego prawo. O tym, że wciąż jest inaczej, że nietolerancja jest na porządku dziennym - przekonują przytoczone przez autorkę fakty. O środowisku homoerotycznym, przywykliśmy myśleć, jako o przytłaczającej mniejszości, a w istocie jest tak dlatego, bo "mniejszość" musi zejść do podziemia. Jak ono w rzeczywistości jest rozległe, jak wiele do niego prowadzi dróg, z których istnienia nie zdawaliśmy sobie sprawy: kluby i knajpki branżowe, internetowe portale, listy dyskusyjne, czasopisma, książki, filmy, parady, biwaki - właśnie o tej intymnej topografii Inności świadczy Mój świat jest kobietą. Pozostaje zadać sobie pytanie, jak to się dzieje, że te wrażliwe kobiety, których pragnieniem przecież jest, by w innym człowieku odnaleźć pokrewną sobie duszę - nadal skazane są na ukrywanie swoich prawdziwych twarzy. Być może coś zmieni właśnie ta książka...

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Zuza (?) 02.08.2014 5:55
Ktoś zrobił drugie podejście w tym temacie i niedługo ma się ukazać książka pod podobnym tytułem innego autora - "Pamiętnik lesbijki" Eryka Edwardssona. Sądząc po komentarzach na temat "Mój świat jest kobietą...", może być chyba tylko lepiej :D Ale zobaczymy, póki co na blogu można poczytać fragmenty tej nowej rzeczy ;) Mnie wciągnęło, choć trochę ryje mózg ^^
rozendoll (?) 09.04.2014 13:26
Czytając artykuł miałam wielka ochotę przeczytać tę książkę. Kiedy jednak zaczęłam czytać komentarze..... książka jest naprawdę taka nudna?
Podpis (?) 09.04.2014 13:24
Czytając artykuł byłam zaciekawiona książka jednak kiedy czytam komentarze jakoś mnie od niej odrzuca. Co jest ? O:
mercedes1 (34) Bydgoszcz 30.01.2014 23:22
oj słabe to było...
Elle_80 (?) 14.03.2013 20:19
Książka nieprawdziwa! Przecież w naszym pięknym kraju wcale nie jest tak, że les-życie (zwyczajnie) toczy się wokół szukania pracy, użerania z córkami z poprzedniego małżeństwa i dylematami, czy wskoczyć w pociąg i jechać do swojej byłej czy raczej zaryzykować i spróbować z kimś nowo poznanym, a w międzyczasie wybierać firanki do mieszkania! Ech... :(
ireth (37) Kopenhaga 17.05.2010 19:56
dolares:
Hit nad hity w kategorii: gniot. Wieki temu swój egzemplarz dałam byłej. Taka zemsta;) Podobno autorka popełniła kontynuację. O zgrozo!

Popelnila i nawet ja usilnie na stronach lesbijskich reklamuje. Ale wyszlo to dzielo tylko jako e-book, wiec raczej zle swiadczy o sprzedazy pierwszej czesci, skoro na finansowanie drugiej juz nie bylo chetnych.
dolares (41) Bydgoszcz 17.05.2010 16:16
Hit nad hity w kategorii: gniot. Wieki temu swój egzemplarz dałam byłej. Taka zemsta;) Podobno autorka popełniła kontynuację. O zgrozo!
agaaata16 (25) Kraków 05.04.2010 19:36
książka ogólnie fajna i pisana prostym, codziennym językiem. lecz w połowie na chwile robi się nudna ;)
bonaa (30) 21.01.2010 1:34
ireth:
Disco-polo literatury lesbijskiej; kicz i perwersja. Bardzo złe.


zgadzam sie
sposob pisania nie dla mnie ..ogolnie nie dla mnie:)
biegamznozem (?) 08.09.2009 14:22
mnie sie podobal. prosty, subtelny, prawdziwy. momentami wkurzajacy.
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
3.3/5 (82)

Autor: Magdalena Okoniewska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jacek Santorski & CO.

Rok wydania: 2004

ISBN: 83-88875-77-9


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku