logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
30
0
4
Książki

Związki miłosne między kobietami od XVI do XX wieku

Przez pięć wieków, od renesansu do naszych czasów budowało ją męskie spojrzenie " z zewnątrz" i, stopniowo, refleksja samych lesbijek. Autorka łączy w swej pracy oba te punkty widzenia, badając je w perspektywie długiego trwania, na tle ewolucji obyczajów, umysłowości i miejsca kobiet w społeczeństwie - i to dzieje się po raz pierwszy. Aż do dzisiaj bowiem historia kobiet omijała miłość między kobietami, a wraz z nią decydującą rolę, jaką odegrały lesbijki w politycznych i artystycznych przemianach kultury zachodniej.

PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
kaga (27) Kraków 09.07.2014 23:09
justynawu (33) W-wa 18.05.2009 12:32
książka n a pewno nie na jeden wieczór ale warto choćby ze względu ,że rzuca nowe światło na niektóre postacie z literatury czy historii a te jak wiadomo miały ogromny wpływ na rzeczywiste ówczesne życie co może przybliżyć obraz polskich kobiecych wzorców... mogę polecić Boy'a "reflektorem w mrok" zbiór jego felietonów i artykułów pisanych na przełoie kliku lat o tematyce kobiecej lub bardzo bliskiej kobietom... interesująca lektura
miarosa (32) 15.05.2008 16:50
Rzeczywiście autorka bada tylko francuską literaturę, ale książka jest dobrze napisana...gdybym wcześniej wiedziała,że można kupić za tak przystępną cenę, to bym nie kserowała:( Nic tylko czekać na polski odpowiednik (tu błagania do historyczek literatury):)
orihime (?) 27.02.2007 14:26
Hm, uważam, że autorka (okazała się Francuzką; nazwisko wpierw sugerowało mi Amerykankę, hojnie finansowaną kontraktową profesor gender studies ze wschodniego wybrzeża...) skupiła się za bardzo na wątku francuskim (ba, gdyby choć - na frankofońskim), na zbyt niestety wielu sytronach rozwodząc się nad kwestiami lingwistycznymi, nad polami semantycznymi słów, jakim określało się kobiety(-ę) kochającą kobiety(-ę). To dla mnie takie "typowo francuskie) - tradycja Benvenista i jemu podobnych. Strasznie tu mało anegdot, "mięsa" dającego przyjemność czytania (jestem wegetarianką; ot, takie tylko określenie z tym "mięsem"...) - zaskoczyło mnie, że taki "les-friendly" był Fourier (zachęciło mnie to do przeczytania "Sade'a, Fouriera, Loyoli" Barthesa! właśnie sobie kupiłam!). Ufałam, że autorka podąża raczej tradycją Szkoły Annales. Niemniej pozycja jest warta uwagi. Chętnie przeczytałąbym coś bardziej "całościowego", ale...
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (30)

Autor: Bonnet Marie

Wydawnictwo: Sic!

Rok wydania: 1998

ISBN: 83-86056-42-8


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku