logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
1
Filmy LGBT

Homoseksualna X muza / Bosko! Historia kina ekscentrycznego (2006)

To filmowe spojrzenie na dzieje i dorobek amerykańskiej lesbijskiej i gejowskiej kinematografii. W sposób chronologiczny przedstawiona została historia homoseksualnego kina.

Amerykański film dokumentalny powstały w 2006 roku, traktujący o historii kina LGBT. Jego premiera odbyła się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie lutym 2006 r.

Emisji filmu, w ramach seansu tematycznego „Wieczór z kinem queer”, podjęła się dnia 25 lutego 2010 r. telewizyjna stacja Ale Kino!. Wcześniej był on emitowany także przez HBO Polska

Dokumentalne spojrzenie na historię kina LGBT, czyli takiego, którego bohaterami są postacie homo- i biseksualne oraz osoby transgenderyczne. Film ukazuje zmianę w światowej obyczajowości, a co za tym idzie − rozwój kinematografii gejowskiej.

Toczone są dyskusje z twórcami kina queer, tj. z reżyserami, scenarzystami czy aktorami projektów LGBT. Pod uwagę brane są filmy kina eksperymentalnego z lat 40. i 50., wczesne obrazy takich kreatorów jak Andy Warhol czy John Waters, zaangażowane społecznie dokumenty z lat 80., filmy z bohaterami LGBT poruszające problematykę AIDS, produkcje powstałe w dobie rozkwitu nurtu „new queer cinema”, a także kręcone współcześnie filmy o tematyce queerowej..


Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
el_acuario (42) Wrocław 01.01.2018 17:55
Kto nie widział, powinien nadrobić tę zaległość. Koniecznie!
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (1)

Oryginalny tytuł: Fabulous! The Story of Queer Cinema

Reżyseria: Lisa Ades, Lesli Klainberg


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku