logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
83
1
2
Filmy LGBT

House of cards (2013)

Głównym bohaterem serialu jest kongresmen Francis Underwood, bezwzględny rzecznik dyscypliny partyjnej Partii Demokratycznej w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

Pozbawiony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Garetta Walkera stanowiska Sekretarza Stanu, postanawia się na nim zemścić.

Kierowniczka kadry Białego Domu, Linda Vasquez, oświadcza Underwoodowi, że prezydent potrzebuje jego umiejętności skutecznej realizacji polityki rządowej w Kongresie, i dlatego też nie zamierza honorować ich wcześniejszego ustalenia, na mocy którego kongresmen spodziewał się nominacji na stanowisko Sekretarza Stanu. Underwood jest zmuszony szybko opanować swoje emocje i ukryć rozczarowanie, by zaprezentować się jako pomocny zwolennik nowo wybranego prezydenta. W rzeczywistości, główny bohater rozpoczyna skomplikowany plan zyskania władzy na własny użytek, za plecami prezydenta.

Jego żona Clarie prowadzi organizację charytatywną, jej intencje nie są jednak jednoznaczne. Wydaje się, że pod przykrywką działalności charytatywnej zabiega o władzę i wpływy, jednakże jej prawdziwe zamiary pozostają nieznane. By ukazać się na arenie międzynarodowej, zmienia profil działalności organizacji na umożliwiający wspieranie budowy studni międzynarodowych mających zapewnić dostęp do czystej wody. To z kolei spotyka się z dużym niezadowoleniem ze strony kierowniczki jej biura, Evelyn. Clarie nakazuje kierowniczce zwolnić 18 pracowników, obcinając jednocześnie zatrudnienie w organizacji o połowę. Pod koniec dnia, kiedy Clarie przychodzi by dowiedzieć się, jak poszła redukcja etatów, informuje Evelyn, że ją także od początku planowała zwolnić. Jest jasne, że Clarie jest osobą pragmatyczną i pozbawioną empatii, która głęboko pragnie władzy w tak samo bezwzględny sposób jak jej mąż.

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Last Cigarette (?) 08.10.2017 18:45
KociaMama:
House of cards filmem LGBT? A niby czemu?


Ponieważ główny bohater jest biseksualny zapewne :)
Oglądam bo oglądam, na zabicie czasu. Pierwszy sezon ok ... zgadzam sie był fajny może i drugi nie był zły ale teraz zastanawiam się na 5 po cholerę tyle szału i krzyku o to ... zrobiło się zwyczajnie nudne, nie zaskakujące itd.
KociaMama (32) Legnica 17.08.2015 16:17
House of cards filmem LGBT? A niby czemu?
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.9/5 (84)

Oryginalny tytuł: House of cards

Reżyseria: David Fincher, Agnieszka Holland

Występują: Kevin Spacey, Robin Wright

UŻYTKOWNICY POLECAJĄ TAKŻE
23111994
poleca 4th man out
ad
poleca Służąca
basia-kuruc
poleca Thelma
julczik
poleca Służąca

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku