logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
52
0
2
Filmy LGBT

ParaNorman (2012)

Norman potrafi rozmawiać ze zmarłymi, ale nikt mu nie wierzy. Czy mimo tego jego niezwykłe umiejętności uchronią miasteczko przez klątwą sprzed kilkuset lat?

11-letni Norman Babcock jest uważany przez swoją rodzinę i kolegów za dziwaka. Zawsze trzyma się gdzieś z boku i nie ma prawdziwego przyjaciela. Ale nikt nie wie, jak niezwykłym chłopcem jest Norman – umie porozumiewać się z… duchami.

I oto jego nadzwyczajne umiejętności mogą być potrzebne, by uratować miasteczko, w którym mieszka. Dawno temu pewna czarownica rzuciła na nie klątwę. Norman musi tę klątwę odwrócić i udobruchać czarownicę. Pomoże mu w tym naprędce zmontowana ekipa ratowników, w której znajdą się tak szkolni koledzy, jak i zaprzyjaźnione zombiaki. Razem będą musieli rozwiązać zagadkę, do której klucz ukryty jest w pewnej księdze. Jeśli im się uda – w miasteczku znowu będzie cicho i spokojnie. Ale jeśli nie podołają zadaniu… aż strach się bać.

Ciekawostka:
to pierwszy film animowany którego twórcy wykorzystali kolorowe drukarki 3D do animacji (czarno-białe były użyte po raz pierwszy w "Koralinie").

Naszym skromnym zdaniem jeden z fajniejszych filmów animowanych ostatnich lat. Zawiera wątki LGBT, jest ślicznie animowany i zabawny :)

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Pandziuszek (?) 21.12.2014 17:09
Fantastyczny film :)
kamienw (?) 11.08.2014 4:27
Bardzo ciekawy film. Chociaż momentami uderza o dorosłe tematy, zawiera tony dziecinnego poczucia humoru. Mimo tego bardzo przyjemnie mi się go oglądało.

[SPOILER] W głębi duszy miałem nadzieję, że wątek LGBT będzie dotyczył bezpośrednio Normana, ale można się wyłącznie domyślać jego seksualności.
Zanurzając się głębiej w interpretację, można by powiedzieć, że ta cała paranormalna otoczka wokół Normana to metafora homoseksualizmu. Geje, lesbijki, czy osoby transpłciowe są uznawane za dziwaków przez duży procent społeczeństwa, często szykanowane w szkole, miejscu pracy. Ale zawsze znajdą się przyjaciele, którzy nas poprą i staną za nami murem. Możliwe że autorzy w bardzo ładny sposób użyli metafory, możliwe też że po prostu przesadzam :)

Warto obejrzeć, polecam.
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (52)

Oryginalny tytuł: ParaNorman

Reżyseria: Chris Butler, Sam Fell

UŻYTKOWNICY POLECAJĄ TAKŻE
szoszon2
poleca Moonlight
succulents
poleca Lip Service
succulents
poleca Queer as Folk
agunia88
poleca Sekret Saszy
szoszon2
poleca Lip Service
szoszon2
poleca Queer as Folk

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku