logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
152
8
18
Filmy LGBT

Junjou Romantica 1 & 2 (2008)

Junjou Romantica to dwunastoodcinkowa seria yaoi, powstała na podstawie nadal publikowanej mangi Shungiku Nakamury. Seria doczekała się już dwóch sezonów wydanych na dvd.

Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Misaki Takahashi (lat 18, prawie student), zostaje zmuszony przez siłę wyższą (czyli chęć zdania egzaminów na Uniwersytet Mitsuhashi) do zamieszkania razem z Akihiko Usamim (lat 28, pisarz, kawaler). Powód jest bardzo prozaiczny – Usami jest bliskim przyjacielem Takahiro Takahashiego, który prosi go o pomoc w uzupełnieniu braków wiedzy młodszego brata. Bardzo szybko okazuje się, że popularny i wielokrotnie nagradzany powieściopisarz ma kilka może nie ciemnych stron, za to wyjątkowo dziwnych nawyków. Oraz jest autorem opowiadań z nurtu boys’ love, pisanych oczywiście pod pseudonimem, w których urzeczywistnia swoje marzenia seksualne dotyczące właśnie… Takahiro. Marzenia z punktu widzenia Usamiego są niestety jednostronne, natomiast z punktu widzenia Misakiego, który na wejściu natrafia na jedno z tychże opowiadań, absolutnie i całkowicie niedopuszczalne. Jego oburzenie dotyczące szargania imienia brata jest więc bardzo głośne i bardzo… efektowne, nie robi jednak większego wrażenia na winowajcy, co więcej, kończy się w łóżku, oczywiście przy zdecydowanym sprzeciwie Misakiego. Cóż, jak się łatwo można domyślić, wspólne zamieszkanie obu panów będzie miało daleko idące konsekwencje.

Zwykle w tego typu historiach twórcy przedstawiają parę bohaterów, a potem widz z napięciem śledzi wzloty i upadki ich związku. Tak jest i tym razem – główny wątek, nazwany w mandze właśnie Junjou Romantica, poświęcony jest romansowi Misakiego i Akihiko. Jednak przeplatany jest on historiami jeszcze dwóch innych par, w ten czy inny sposób powiązanych z bohaterami, czy to wspólną przeszłością, czy też miejscem pracy. W części Junjou Egoist mamy więc przyjaciela z dzieciństwa Usamiego, Hirokiego Kamijou – bardzo poważnego i skrytego młodego człowieka, skoncentrowanego na karierze akademickiej – i Nowakiego Kusamę, który… zakochał się w Hiro od pierwszego wejrzenia. No cóż, zdarzyć się to może nawet zamkniętym w sobie egoistom. Trzecia część natomiast, Junjou Terrorist, przedstawia początki związku profesora You Miyagiego, współpracownika Hirokiego z Uniwersytetu Mitsuhashi, i młodocianego „terrorysty uczuciowego” – Shinobu Takatsukiego, umiejętnie wykorzystującego swój urok osobisty i poczucie odpowiedzialności Miyagiego.

Junjou Romantica jest na pewno serią, która spodoba się fanom gatunku. Jest przy tym na tyle ciepła i na tyle śmieszna, że perypetie próbujących się dopasować do siebie panów mogą przyciągnąć też osoby, które z yaoi nic wspólnego nie chcą mieć, za to lubią się pośmiać i troszkę wzruszyć (podczas scen łóżkowych mogą zamknąć oczy). Zwracam też uwagę na to, że po napisach końcowych zwykle jest prezentowana bonusowa scenka, na ogół nawiązująca do danego odcinka i nieodmiennie śmieszna. Seria prawie dla wszystkich (wspomnianych wyżej), jednak ze względu na wspomniane wcześniej sceny o podtekście seksualnym, zdecydowanie nie dla dzieci.

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (18)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Yohanna (?) 23.02.2014 19:59
Nie trawię anime. Nie wiem, co ze mną nie tak, ale po prostu nie mogę i już ;( Także jestem na nie.
Niezmienna (?) 16.08.2013 15:18
Kocham to! Wszystkie pary są urocze... Nie mogę przestać myśleć o tym filmie. ♥
kuroru (23) K-K 07.04.2013 11:15
Pierwsza tego typu pozycja jaką widziałam (to były tak pięknie niewinne czasy!). Pozycja obowiązkowa.
neguto (?) 08.02.2013 0:34
Zakochałem się w Nowakim :)
hasz (23) Nowy Sącz 30.05.2011 0:27
zajebiści ;)
hasz (23) Nowy Sącz 30.05.2011 0:27
są ♥333
hasz (23) Nowy Sącz 30.05.2011 0:17
Misaki i Akhiko <69
Zwykle nie przepadam za anime, ale to jest warte grzechu. : d
kirakiradesu (23) Gdynia 19.01.2011 18:06
Jak na yaoi, dość cienkie... znaczy się, nawet podobała mi się historia Hirokiego i Nowakiego w 1-wszej serii, ale to tyle. Reszta... hm, za duzo tu tego całego 'strawberry lowe' itp. Za mdłe, nie lubię.
juliett (23) Lublin 21.12.2010 16:29
kocham ♥nie wiem już nawet ile razy to oglądałam;)
icywind (?) 21.12.2010 0:48
Najlepsi Hiro Nowaki potem Misaki Usagi.
Za Shinobu nie przepadam, denerwował mnie :D
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.8/5 (160)

Oryginalny tytuł: Junjou Romantica

Reżyseria: Chiaki Kon

Strona filmu: http://www.suzukisan.info…

UŻYTKOWNICY POLECAJĄ TAKŻE
puchata-kaczuszka
poleca Filadelfia

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku