logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
9
0
3
Filmy LGBT

Świadkowie (2007)

Najnowszy film francuskiego mistrza, twórcy legendarnych Dzikich trzcin. Opowieść o grupie paryskich przyjaciół, którzy konfrontują się z pierwszymi skutkami epidemii AIDS.

Paryż, 1984. Dwudziestoletni Manu przybywa do Paryża w poszukiwaniu pracy. Wprowadza się do swojej siostry Julie. Dziewczyna lubi nocne życie i pewnego wieczoru Manu poznaje Adriena, wykształconego lekarza po pięćdziesiątce. Adrien wykazuje skłonności homoseksualne, wiec Manu wdaje się z nim w niezobowiązujący romans. Wkrótce Adrien przedstawia Manu swoim przyjaciołom i zabiera go w rejs łodzią po Morzu Śródziemnym wraz z młodym małżeństwem: policjantem Mahdim i pisarką Sarah, które wydaje się być w pełni szczęścia. Jednak pozory mylą. W Mahdim, twardym inspektorze policji, ojcostwo rozwinęło zapędy tyrana. Tymczasem Sarah nie może się pogodzić z nową rolą i czuje, że macierzyństwo zagraża jej tożsamości - ucieka w pisanie, desperacko poszukując inspiracji. Przyjazd Manu do Paryża oraz jego wtargnięcie w życie Julie, Adriena, Mehdiego i Sarah powoduje załamanie w ich życiu i wzajemnych relacjach. Nieumyślnie i nieświadomie Manu zmusza otaczających go ludzi do konfrontacji z ich prawdziwymi pragnieniami.

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
fortel (?) 03.09.2010 17:51
Bardzo, bardzo mądry i dobry film. I zgadzam się co do opinii o Emmanuelle.
lubietwojekalesony (25) Gliwice 16.08.2009 18:49
Niedawno film Téchiné leciał na "AleKino!", dlatego też powinien się pojawić tam znów. :) Serdecznie Wam polecam, świetna gra aktorska i jedna z najciekawszych ról Emmanuelle Beart w jej karierze.
polibezkontroli (?) 28.09.2008 1:11
od pol roku napisow nie moge dorwac...wrrrr
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (9)

Oryginalny tytuł: Les témoins

Reżyseria: André Téchiné

Występują: Johan Libéreau, Michel Blanc, Emmanuelle Beart

Strona filmu: http://www.imdb.com/title…


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku