logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
0
3
Filmy LGBT

5x2 (2004)

Parę małżeńską - Marion i Gilles'a poznajemy w momencie, gdy małżeństwem właśnie przestają być. Rozwód to pierwszy (a właściwie ostatni) z momentów, w czasie których podglądamy tych dwoje, pozostałe to kolacja z bratem i jego partnerem, przyjście na świat dziecka, wesele i poznanie. Zgodnie z tytułem jest ich pięć, a wszystkie rozpisane na dwa głosy.

Zaczyna się mocnym akcentem, przypieczętowaniem rozwodu ostrym seksem na granicy gwałtu. Z każdą częścią jest jednak coraz pogodniej, aż do pierwszej wspólnej kąpieli w promieniach słońca. Po drodze obserwujemy zwyczajne życie dwojga ludzi, niesnaski, kłopoty, brak porozumienia, "dobre" rady rodziców.

(kt)

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
raspberry_swirl (?) 24.04.2009 14:06
Jak każdy film Ozona - perełka... stonowany, spokojny, wręcz nudny - jednak scenariusz, kreacje aktorskie... rewelacyjne... Film, który nie każdemu się spodoba...
Alek (?) 06.04.2007 11:55
Film nie zrobil na mnie wrazenia - chyba musze obejrzec go raz jeszcze. Ale watek gejowski jest pokazany wyraznie i wyraziscie.
marek_M (?) 13.08.2006 19:50
Niezwykła opowieść o gasnącym małżeńskim szczęściu zawarta w 5 epizodach ułożonych w przewrotnej kolejności. Jak zwykle geniusz Fransoisa Ozon`a nie pozwala nam być obojętnym i od pierwszych chwil sprawia, że rozwodzimy się wraz z bohaterami poszukując tych drobnych niuansów, które zaważyły na ostatecznej decyzji.

Niezwykle atrakcyjny i przyjemny jest przewodni motyw!
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (27)

Oryginalny tytuł: 5x2

Reżyseria: François Ozon

Występują: Valeria Bruni Tedeschi (Marion), Stephane Freiss (Gilles), Geraldine Pailhas (Valerie), Françoise Fabian (Monique), Antoine Chappey (Christophe)

Strona filmu: http://www.imdb.com/title…


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku