logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
38
0
6

Czasem nie warto rozmawiać

Rozwiązanie konkursu!

Dodano: 12.01.2018, Aktualizacja: 12.01.2018

Nie będziemy pisać o czwartkowym programie Jana Pospieszalskiego, w którym "dyskutowano" o tzw. leczeniu homoseksualizmu i... "dezorientacji". Zamiast tego prezentujemy kilka Waszych odpowiedzi na zaproszenie do "Warto rozmawiać", o które prosiliśmy Was kilka dni temu. A autorów i autorki zachęcamy do kontaktu: mamy dla Was drobne upominki od Prideshop.pl!

W zeszłym tygodniu donosiliśmy, że kilka organizacji LGBT, w tym Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, Tolerado i Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, otrzymały zaproszenie do programu Jana Pospieszalskiego, "Warto rozmawiać", którego tematem miało być... "leczenie homoseksualizmu". Wstępem do rozmowy miała być książka Beaty Wieczorek "Homoseksualizm. Przegląd światowych analiz i badań. Przyczyny, objawy, terapia, aspekty społeczne". O książce pisaliśmy ostatnio, odpowiadając "Gościowi Niedzielnemu".
ZOBACZ TEŻ Czy przyjmiesz zaproszenie od Pospieszalskiego? Odpowiedz! Cała Polska szuka kogoś, kto zgodzi się wystąpić w "Warto Rozmawiać"

Wszystkie organizacje odmówiły. Ale kilka dni później Yga Kostrzewa otrzymała wiadomość od Jana Pospieszalskiego, z zapytaniem: "Czy przyjmie Pani zaproszenie do programu "Warto rozmawiać" o społecznych i cywilizacyjnych skutkach przyznania przywilejów dla osób LGBT?". Wraz z Ygą poprosiliśmy Was o pomoc w sformułowaniu odpowiedzi. 

Oto kilka, które najbardziej nas ujęły - autorów i autorki prosimy o kontakt!


(
red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
a4 (?) 14.01.2018 2:19
DJ_:
Pewnie, lepiej było iść do programu, w którym będzie się robiło za "pluralistyczne" tło, nie zostanie się dopuszczonym do głosu albo wypowiedź działacza zostanie sprytnie "pocięta" w taki sposób, aby wyglądało na to, że brak mu kontrargumentów. :)


Oglądałeś/aś ten program? Facet, który, na szczęście, nie podzielał filozofii "nie warto" i pofatygował się do studia NAS reprezentować, wypadł doskonale.
DJ_ (30) B-c 13.01.2018 23:31
a3:
Ile procent Polaków popiera równość małżeńską? 10? 5? Ciekawe czy moje wpisy w ogóle się ukażą, juz mija x godzin od napisania poprzednich dwóch.

Hmm, wypowiedź zamieszczona na portalu LGBT, więc można by pomyśleć, że dyskutant czyta ten portal. Jednak z treści komentarza wynika coś zgoła przeciwnego.
Otóż: dane z sondażu, przeprowadzonego w 2017 r. a więc już za Złej Zmiany, wskazują następująco:
52% respondentów (IPSOS dla OKO.press) popiera wprowadzenie związków partnerskich.
38% zgodziłaby się nawet na małżeństwa.
:)
DJ_ (30) B-c 13.01.2018 23:25
Pewnie, lepiej było iść do programu, w którym będzie się robiło za "pluralistyczne" tło, nie zostanie się dopuszczonym do głosu albo wypowiedź działacza zostanie sprytnie "pocięta" w taki sposób, aby wyglądało na to, że brak mu kontrargumentów. :)
Maciek (?) 13.01.2018 21:45
Proszę dajcie więcej odpowiedzi, ubaw po pachy (choć trochę przez łzy).
a3 (?) 13.01.2018 12:01
Nie od razu Kraków zbudowano. Może lepiej zejść z chmurki i porozmawiać o tych "przywilejach" ? Ile procent Polaków popiera równość małżeńską? 10? 5? Ciekawe czy moje wpisy w ogóle się ukażą, juz mija x godzin od napisania poprzednich dwóch.
anonim2 (?) 13.01.2018 7:55
Organizacje lgbt odmawiaja udziału w takim programie, oglądanym przez miliony widzów, w kraju gdzie wiekszość uważa homoseksualizm za chorobę.... Teraz słyszałem już wszystko.
anonim (?) 13.01.2018 6:15
Jasne, nie piszcie, jesteście "ponad to", prawda? A organizacje lgbt niech dalej ignorują te zaproszenia. Niech miliony osób mysli, że boimy sie takich konfrontacji bo prawica ma rację, a my nie mamy argumentów.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czasem nie warto rozmawiać   credits CC BY 2.0 Fot. Eksley, za: flickr.com/photos/73886193@N06
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku