logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
25
0
0

Nie musimy być tacy sami

Tęczowa piosenka dla dzieciaków

Dodano: 10.01.2018, Aktualizacja: 10.01.2018

Utwór "Who I am" youtubera Olly'ego Pike'a to w uroczy sposób powiedzenie wszystkim dzieciakom: nie musimy być tacy sami, nie musisz się zmieniać - po prostu bądź sobą, świat z natury jest różnorodny. Powstał super teledysk, tekst ma jasny przekaz, a sam Olly - dużo wdzięku i uroku. Posłuchajcie fantastycznej piosenki!

Utwór od samego początku miał na celu dodać otuchy dzieciakom, które z powodu swojej inności doświadczają przykrości od innych. Olly Pike dla platformy "Pop'n'Olly" stworzył utwór, a "Proud Unicorn" stworzył do niego teledysk, w którym śpiewa: "bądźcie sobą, choćby nie wiem co"

Kawałek "Who I am" to parominutowa lekcja dla dzieci, żeby były sobą i że nikt nie musi się zmieniać tylko dlatego, że ktoś z ich otoczenia tego oczekuje. Jesteśmy kim jesteśmy, nie zmienimy się, a Ci, którzy nas nie akceptują, nie są naszymi szefami, więc nie mają prawa od nas tego oczekiwać. "Mam dzisiaj doła, okazuje się, że wszyscy mają coś do powiedzenia" - śpiewa Olly w nałożonych na głowę uszach, z balonami w ręce i latającą wokół wróżką. "Mówią: bądź mężczyzną, ale jak kocham być kim jestem" - podsumowuje refren Olly. 


"Pop'n'Olly" to platforma edukacyjna dla nauczycieli i rodziców dzieci LGBT. Dostępne są tam również książki, które mają być wsparciem w edukacji na tematy związane ze społecznością LGBT. Na oficjalnej stronie możemy przeczytać, że to przestrzeń dla dzieci, rodziców i nauczycieli, gdzie można znaleźć materiały edukacyjne związane ze społecznością LGBT. Głównym celem jest walka z uprzedzeniami, homofobią, bifobią i transfobią już od najmłodszych lat. Olly Pike jest inicjatorem akcji. Jest aktywistą i działaczem na rzecz społeczności LGBT. Przemawiał w brytyjskim parlamencie i londyńskim ratuszu na temat zdrowia psychicznego dzieci i walki o ich prawa w kontekście mniejszości seksualnych.  

Olly odniósł sukces - jego praca jest doceniana, a jego książki są wykorzystywane w brytyjskich szkołach do nauki na tematy związane z LGBT. Działa również w teatrze, na West Endzie oraz bierze udział w produkcjach telewizyjnych dla dzieci. 

Pop natomiast to niebieski balonik. Nie zbyt wiele wie o świecie, ale z pomocą Olly'ego zaczyna coraz więcej rozumieć. Czasem to on tłumaczy rzeczy swojemu przewodnikowi. Lubi kiedy jest ciepło, a jego ulubionym zwierzęciem jest... kaktus. 

Na oficjalnym kanale na YouTubie możemy zobaczyć bajkę o Królowej Śniegu i jej żonie: Oraz o księciu Henryku:(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nie musimy być tacy sami Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku