logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
58
0
10

Niech żyje bal!

Wiedeńskie bale LGBT w roku 2018

Dodano: 05.01.2018, Aktualizacja: 12.01.2018

Walc wiedeński to taniec nie tylko dla par różnopłciowych. W Wiedniu organizowane są również bale LGBT – oto najważniejsze z nich. To jak? Gotowi na "Alles Walzer"?

Czy wiecie, że w Wiedniu co roku odbywa się ponad 450 balów? Najwięcej w styczniu i lutym, bo wtedy miasto hucznie i balowo świętuje karnawał. Ten najważniejszy, Bal w Operze Wiedeńskiej, co roku ściąga do miasta tysiące turystów, a otwiera go sam prezydent Austrii. Gdy padnie popularne Alles Walzer  (pol. "wszyscy do walca!"), rozpoczyna się taniec, który na żywo transmitują austriackie telewizje.


Ale jak to w Wiedniu: tradycja pięknie przeplata się z nowoczesnością, dlatego warto zobaczyć, jak wyglądają najważniejsze tęczowe bale w mieście. A jest ich kilka!

Bal Tęczowej Parady
, jako klasyczny wiedeński bal dla gejów i lesbijek, na stałe zadomowił się w kalendarzu balów i w 2018 roku odbędzie się już po raz 21. – w hotelu Parkhotel Schönbrunn. Tegorocznym motto będzie „I Wanna Dance With Somebody”. Bal rozpocznie się polonezem, a następnie będą walce, fokstroty i samba. Potem królować będą rytmy disco, otwarte będzie Kasyno Tęczowego Balu, będą występy na żywo, zaś punktem kulminacyjnym będzie zatańczony o północy wytworny kadryl. Nie zabraknie i Alles Walzer, jednak Bal Tęczowej Parady to przede wszystkim przegląd tego, co w kulturze queer na topie.

To najważniejsze w tęczowym kalendarzu balowym wydarzenie jest także bardzo popularne wśród naszych sojuszników i sojuszniczek, którzy chętnie biorą w nim udział. Warto też wiedzieć, że w trakcie odbywa się zbiórka, z której dochód przeznaczony jest na HOSI Wien, czyli największą wiedeńską organizację LGBT, która m.in. organizuje paradę.

Przyjemne z pożytecznym!Kolejnym balem, cieszącym się od dawna ogromną popularnością, jest Bal Kreatywny. Bilety wstępu wyprzedawane są z wielotygodniowym wyprzedzeniem, więc warto się pospieszyć! W roku 2018 odbędzie się już po raz 26. Tym razem mottem balu będzie „Reise durchs All”. Od lat organizuje go LGBT-owy (plus sojusznicy oczywiście) klub Kreativ – bal to ich najważniejsze wydarzenie, ale w trakcie roku nie brakuje też innego rodzaju tęczowych imprez i festiwali.

Wielu gejów i lesbijek wybierze się także na Bal Różnorodności. Najbarwniejsza balowa noc w Wiedniu i jedyne takie wydarzenie na świecie, będzie miało miejsce w Kursalon Wien w Parku Miejskim. Bal Różnorodności jest przede wszystkim świadectwem różnorodności społeczeństwa, znakiem tolerancji i wzajemnego szacunku. I chociaż każdy i każda z nas jest inna i wyjątkowa, to i tak wiele rzeczy nas łączy – przekonują organizatorzy. 


Bal Tęczowej Parady
27.1.2018 r.
Parkhotel Schönbrunn

Bal Kreatywny 
2-3.2.2018 r.
Szkoła zawodowa Hansa Mandla

Bal Różnorodności
5.5.2018 r.
Kursalon Wien

Więcej informacji o tęczowych balach w Wiedniu znajdziecie na stronie wien.info!

Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Simona   dodane przez Facebooka Wczoraj 0:36
Feliksa chyba musimy się tam wybrać, z Janem oczywiście
Aleksandra   dodane przez Facebooka Niedziela 17:50
Magdalena   dodane przez Facebooka Niedziela 13:17
Dostaliście kasę za promocję?????
Sebastian   dodane przez Facebooka Niedziela 13:11
Austria to piękny kraj. Niech będzie piękny i dla nas!
Ania   dodane przez Facebooka Niedziela 13:00
Super :)
-m- (27) Wiedeń, Wrocław 17.01.2018 20:05
a ja jestem na miejscu i nie mam z kim pójść ;-(
epitafium (20) . 16.01.2018 21:19
Tęczowy bal! Musi wyglądać zjawiskowo... z chęcią potowarzyszyłabym jakiejś księżniczce i z chęcią nauczę walca :)
Appalachia (19) Gliwice 16.01.2018 10:58
tańczyłabym

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wiedeńskie bale LGBT Wiedeńskie bale LGBT
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku