logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
67
3
26

Uparty tęczowy osioł

Babę zesłał Bóg: o (nie)widoczności osób z niepełnosprawnościami w społeczności LGBT+

Dodano: 30.11.2017, Aktualizacja: 30.11.2017

Umawiasz się na kawę, nie do łóżka. Chcesz spędzić z kimś trochę czasu, ale widzisz, że koleś zbiera szczękę z podłogi. Kawę jeszcze jakoś przebrniecie, ale nic się dalej nie wydarzy. Żadnej znajomości. I choćby Carrie Bradshaw napisała kolejny felieton o tym, jak cudownie być singielką, to to nie działa. Ten świat nie jest stworzony na jedynkę.

- Anna Krystowczyk -Schemat dobrze znany: wchodzisz do nowej społeczności i wiesz, że przez pewien czas wszyscy będą Cię obserwować. To schemat osoby pełnosprawnej. Artur zna inną jego wersję. Byliśmy ostatnio na nowej siłowni. Trener, ja, chłopak bez nogi i koleś z asymetrią. Pierwszy raz od dłuższego czasu towarzyszyło mi to uczucie, że nikt nie gapi się na mnie. Wszyscy obserwowali tego bez nogi…Siedź w domu albo się czołgajObie ręce Artura są krótkie. Ma tak od urodzenia, mimo to zdarza się, że w Polsce doświadczony lekarz zadaje mu o to pytania. Stoję przed nim w samych gaciach, nie mam żadnych ran powypadkowych. Żadnych śladów szycia, ale on patrzy na mnie zmieszany i pyta, czy tak mam od urodzenia.Gdy planujemy wspólny wyjazd, zastanawiam się, czy nie powinniśmy jechać moim samochodem, czy Arturowi nie będzie ciężko kierować. Zasypiam po 30 minutach od wyjazdu z Poznania, jest jeszcze bardzo wcześnie. Budzę się na stacji benzynowej. Tak, jesteśmy jeszcze w Polsce, przecież wszyscy się na mnie gapią. Do normalnego świata jeszcze trochę kilometrów – mówi Artur.Normalny świat to Berlin lub Alicante. Ile osób z niepełnosprawnością widziałaś podczas warszawskiej Parady Równości – pyta Artur - Ja wi...   ( Pozostało znaków: 5152 )
Anna Krystowczyk Autor: Anna Krystowczyk Miłośniczka starych filmów, jazzu i fotografii Poznański nabytek z polski wschodniej. Miłośniczka starych filmów i dobrych książek. Współautorka vloga "Book raczy wiedzieć".

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 200488   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Uparty tęczowy osioł   credits CC BY 2.0 Fot. Jason Eppink, za: flickr.com/photos/jasoneppink
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku