logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
17
1
2

Kim Lee szturmuje... Reichstag

Relacja z General Assembly w Berlinie

Dodano: 07.11.2017, Aktualizacja: 07.11.2017

Cezary Gmyz, Kim Lee oraz symboliczny szturm na... Reichstag? Znana drag queen wzięła udział w General Assembly w Berlinie, gdzie mówiła m.in. o prawach LGBT. Oto relacja z wydarzenia, które dziś kończy się w stolicy Niemiec.

Kochani,od 3 do 5 listopada 2017 roku Milo Rau (reżyser i kreator, przez wielu uważany za najważniejszego obecnie twórcę światowego teatru) zwołał w Berlinie Zgromadzenie Ogólne (General Assembly), uznając, że parlamenty już przestały nas reprezentować i nie potrafią rozwiązywać globalnych problemów. Wśród 60 deputowanych z całego świata znalazło się także miejsce dla mojej osoby – jako drag queen, jako Polaka, jako Wietnamczyka, oraz jako osoby nieheteroseksualnej. Odbywające się pod kontrolą międzynarodowych obserwatorów politycznych, złożone ze znakomitych jednostek – filmowców, pisarzy, dziennikarzy, prawników, obrońców praw człowieka itd.  – zgromadzenie miało charakter bardzo różnorodny i pluralistyczny (z Polski drugim delegatem był Cezary Gmyz – korespondent TVP i jeden z rzeczników tzw. „dobrej zmiany” w naszym kraju). Przez trzy dni debatując w stolicy Niemiec na pięciu sesjach plenarnych (trwających od rana do wieczora) nad wyzwaniami przyszłości zastanawialiśmy się, gdzie obecnie stoimy jako wspólnota światowa, oraz co należy robić - społecznie, ekonomicznie, ekologiczn...   ( Pozostało znaków: 4661 )
Kim Lee Autor: Kim Lee Drag queen, performerka Kim Lee zadebiutowała na scenie 1 listopada 2002 roku w Halloween, od tego czasu występuje w klubach w całej Polsce, popularyzując kulturę drag.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 200335   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kim Lee szturmuje... Reichstag Kim Lee szturmuje... Reichstag
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku