logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
27
51

Wiceprezeska KPH spotkała się z Grzegorzem Schetyną

Szampan i czekoladki są miłe, ale wolałybyśmy związki

Dodano: 18.10.2017, Aktualizacja: 18.10.2017

Najpierw były słowa Grzegorza Schetyny o związkach partnerskich i "papierowych emocjach", potem list wiceprezeski KPH, Mirki Makuchowskiej i zaproszenie na jej ślub w Kopenhadze, a na koniec telefon od polityka PO i zaproszenie na spotkanie, które odbyło się w środę. Co mówił Schetyna? Czy przyjął zaproszenie na ślub? Czy Platforma Obywatelska złoży w tej kadencji swój projekt ustawy o związkach partnerskich? Co Mirka i jej dziewczyna dostały... w prezencie ślubnym od polityka?

"Związki partnerskie to ustawa, która dzisiaj wywołuje emocje, ale to są papierowe emocje, bo nie ma możliwości przeprowadzenia jej w tym Sejmie, parlamencie. Ale w przyszłym parlamencie, jeśli będzie zbudowana większość, możliwa do zbudowania większość, to ten temat wróci" - powiedział na początku października w TVN24 Grzegorz Schetyna, a jego wypowiedź oburzyła wiele osób. W tym wiceprezeskę Kampanii Przeciw Homofobii, która w imieniu swoim i partnerki napisała poruszający list.
ZOBACZ TEŻ Wiceprezeska KPH zaprasza Schetynę na swój ślub ... i opowie o "papierowych" emocjach

"Przez długi czas obiecywałam sobie, że nie wezmę ślubu za granicą, tylko poczekam, aż będzie to możliwe w Polsce. Czekam całe swoje dorosłe życie. Wkrótce skończę jednak 40 lat i nie chcę, żeby życie minęło mi na czekaniu. Zdecydowałyśmy razem z moją partnerką, że wyjedziemy poza granice Polski i tam zawrzemy związek, bo życie mamy tylko jedno" - mogliśmy się dowiedzieć z listu. Na ślub, który odbędzie się w Kopenhadze w maju przyszłego roku, Makuchowska zaprosiła właśnie Schetynę.

W środę Makuchowska oraz Marta Bartosiak spotkały się z Grzegorzem Schetyną, który - chciał porozmawiać o swojej wypowiedzi i sytuacji osób LGBT w Polsce.

Jak wrażenia po spotkaniu? "Wrażenia są takie, że moim zdaniem niewiele w Platformie Obywatelskiej się zmieniło. Czyli to co słyszeliśmy i słyszałyśmy od lat w kontekście związków partnerskich: że musimy poczekać, że powoli, że małymi kroczkami, że trzeba edukować, rozmawiać. Zadałam pytanie, czy PO złoży w tej kadencji projekt ustawy o związkach partnerskich i Grzegorz Schetyna odpowiedział... po co skoro w tej kadencji nie ma na to szans? No jak to po co? Skoro trzeba uświadamiać ludzi i zmieniać ich podejście to nie ma lepszej drogi niż media i parlament" - mówi nam Mirka Makuchowska.

"Nie mam żadnych oczekiwań co do zmiany stanowiska PO w tej sprawie. Chociaż Grzegorz Schetyna powiedział mi, że skontaktuje się z posłanką Wielichowską, by może zrobić jakiś zespół pracujący nad tą kwestią w klubie. Czy w to wierzę? Jak dostanę telefon z propozycją to uwierzę" - dodaje wiceprezeska KPH.

Czy Grzegorz Schetyna przyjął zaproszenie na ślub Mirki i jej partnerki? "Powiedział, że raczej nie da rady, ale bardzo lubi Kopenhagę, więc może. Zaprosiłam go więc także na wesele, w końcu będzie w Warszawie - powiedział, że jak będzie mógł to przyjedzie" - opowiada Mirka.

Panie otrzymały też od polityka... prezent ślubny. Co? Szampan i czekoladki. "To bardzo miłe, ale wolałybyśmy w prezencie związki partnerskie" - mówi wiceprezeska KPH.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (51)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Anka79 (38) Poznań 27.12.2017 20:22
Niestety Damian ma rację...
Anka79 (38) Poznań 27.12.2017 20:22
Damian:
Niestety ale taka prawda: Obecny Sejm zdominowany przez nacjonalistyczny PiS - nie przegłosuje ustawy o związkach partnerskich. Najpierw to opozycja musi zrobić wszystko aby chronić państwo demokracji i trójpodziału władzy - demokracji i trójpodziału które pozwolą w przyszłości złożyć, przegłosować i podpisać ustawę o związkach partnerskich. Nie wieszajcie psów na opozycji - to w dzisiejszych czasach najgorsza i najbardziej szkodliwa strategia.
Karolina   dodane przez Facebooka 23.10.2017 14:41
selfie ze Schetyną... borze, kiedy myślisz, że KPH nie może już gorzej, wtedy.... #OHWAIT.
Rafał   dodane przez Facebooka 22.10.2017 19:45
teraz to niech się buja ... były projekty ZP i nic nie wyszło z tego :D Schetyna już prowadzi kampanię wyborczą ... pogonić ich wszystkich na Madagaskar
Kaja   dodane przez Facebooka 22.10.2017 18:23
Daniel   dodane przez Facebooka 21.10.2017 21:50
"Po co?" dobre pytanie xD
Podpis (?) 21.10.2017 1:14
PO to nie jest nowoczesna partia....szkoda
Mateusz   dodane przez Facebooka 20.10.2017 11:21
8 lat !
gizelle (?) 20.10.2017 0:18
Dziewczyny, nie macie nic innego do roboty? Nie szkoda Waszego cennego czasu?
el_acuario (42) Wrocław 19.10.2017 23:37
Super, że dziewczyny poświeciły swój czas. To, że dzięki spotkaniu potwierdziły status quo PO w sprawie związków, wcale nie jest bez znaczenia. To dowód na to, by od tej partii wciąż trzymać się z daleka, przynajmniej jeśli nie jest komuś obojętna problematyka LGBT, a u steru partii pozostają wciąż ci sami, niereformowalni i hermetyczni na zmiany ludzie.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wiceprezeska KPH spotkała się z Grzegorzem Schetyną Fot. Mirka Makuchowska
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku