logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
72
0
21

Jezuita o śmierci Kacpra: nie godzę się!

Mocny głos Grzegorza Kramera?

Dodano: 19.09.2017, Aktualizacja: 19.09.2017

"Ciągle się kłócimy w tym kraju o to, kto jest lepszy, kto bardziej świętszy i wierzący. Krzyczymy o ochronie życia, o tym, że musimy się chronić przed „zarazą uchodźców”, a tymczasem zabijamy wśród nas dzieci, tylko dlatego, że nie mieszczą się w naszych kanonach. Dlaczego nasza wiara kończy się w momencie, w którym spotykamy innego?" - pyta na swym blogu jezuita Grzegorz Kramer.

W poniedziałek pisaliśmy o samobójczej śmierci 14-letniego Kacpra. Chłopak był prześladowany przez rówieśników w szkole, bo - jak mówi jego mama - "miał inną orientację, że inaczej się ubierał". 

Materiał o śmierci Kacpra przygotowała w zeszłym tygodniu stacja NOWA TV. Dowiadujemy się z niego m.in., że na sytuację chłopaka w szkole nie reagowało otoczenie, a dyrektorka szkoły, z której Kacper się przeniósł, nie chciała udzielić komentarza. 
ZOBACZ TEŻ Że miał inną orientację, że inaczej się ubiera... Samobójstwo 14-letniego Kacpra

Wczoraj wieczorem o sprawie stało się głośno w całej w Polsce. Głos zabrało wiele osób. W tym Grzegorz Kramer, znany z dużej aktywności w mediach społecznościowych jezuita, felietonista portalu DEON.pl.

Kramer napisał na swym blogu, że "Jest we mnie gniew, bo ciągle słyszę, że jestem w kraju o chrześcijańskich korzeniach, o wartościach religijnych. A w tym samym czasie każdy, kto jest inny, albo ma swój styl, odbiegający od przyjętych norm i konwenansów musi się ukrywać". Jezuita podkreślił, że w wieku 14 lat łatwo stać się ofiarą tych, "którzy tak samo sobie nie radzą z emocjami, ale inaczej to wyrażają – agresją".

Kramer pyta w tekście: "Ilu jeszcze ludzi musi się zabić za to, że są inni? Kiedy w końcu nasze chrześcijańskie wartości i korzenie zaczną się pokazywać w codziennych relacjach z ludźmi, którzy nie są tacy jak reszta?".

Cały tekst na blogu Grzegorza Kramera.

Przypominamy: według ostatniego raportu Lambdy i KPH aż 63 proc. nastolatków LGB myślało o samobójstwie. „Chciałbym nam wszystkim przypomnieć, że nie żyjemy w kapsułkach i jesteśmy po to, żeby sobie wzajemnie pomagać. Zbyt często brakuje nam wrażliwości, która jest niezbędna, żeby dostrzec cierpienie innych. Najgorsza wiadomość, jaką możemy dostać na naszą skrzynkę pocztową to prośba o usunięcie profilu użytkownika portalu, który odebrał sobie życie. Uważajcie na siebie i swoich bliskich” – pisał kilka lat temu w tekście „Nie pozwólmy im odchodzić” Radek Oliwa.

Gdzie szukać pomocy?
Telefon zaufania Lambdy Warszawa: lambdawarszawa.org/lambdawarszawa/aktualnosci/telefon-zaufania
Pomoc psychologiczna (lista psychologów na stronie KPH): kph.org.pl/pomoc/pomoc-psychologiczna
Pomoc psychologiczna (Fundacja Trans-Fuzja): transfuzja.org/pl/artykuly/pomoc_psychologiczna
(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (21)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Grażyna   dodane przez Facebooka 20.09.2017 13:11
Chłopak nie miał z nikąd wsparcia,ale cóż mamy jeszcze zaściankowe poglądy,a najgorsze jest to,że nawet koledzy Go niszczyli.
Drobniewski   dodane przez Facebooka 20.09.2017 9:15
Niech lepiej sekta watykańska zamilknie na zawsze , bo najwiecej syfu robią i niech się nie wtracaja.
Marek   dodane przez Facebooka 19.09.2017 20:27
Szkoła może być z siebie dumna .Ministerstwo Edukacji również. Kolejny gej zabity przez homofobiczny system edukacyjny. To jest straszne . Ilu młodych ludzi jeszcze zostanie zabitych przez mowę nienawiści i prześladowania . Wyrazy współczucia dla dla najbliższej rodziny .
Tanete (26) Warszawa 19.09.2017 18:54
Julka:
ciekawe jak ci gówniarze "koledzy" ze szkoły się czują teraz? Pewnie żadne z tych bachorów nie poczuwa się do winy.


Pewnie typu "to tylko takie żarty były", "nie nasza wina że miał problemy psychiczne", wymieszane z próbami podlizania się przez niektórych.
Linbix (21) Poznań 19.09.2017 18:52
To jeden z tych nielicznych duchownych,którzy umieją na nasz temat powiedzieć coś innego niż straszyć i najeżdżać
Bartosz   dodane przez Facebooka 19.09.2017 18:44
zyjemy ciagle w swiecie, jesli nie pod ta to pod inna szerokoscia geograficzna, gdzie przekonania religijne lub polityczne albo orientacja seksualna sa wazniejsze od czlowieka
Dominik   dodane przez Facebooka 19.09.2017 18:36
Nie każdy człowiek nie zwierze. Doucz innych księży i ich zmień, bo to im łatwiej będzie zmądrzeć, a oni dopiero po zmądrzeniu zmienią głupców co im służą. Człowiek zwyczajny nie służy własnemu rozumowi, a słuchowi i innym rozumom, większym rozumom, lub zbiorowym umysłom, które tworzą się przez ugrupowania zwykłych umysłów, słuchających bezinteresownie umysłów mądrzejszych. To trzeba edukować społeczność, dopiero potem kościół. Co do znęcania się przez inność. 14 latkowie, to jeszcze nie ludzie, a wyjątki tylko potwierdzają regułę. Tak czy siak, to nie ludzie, tylko małpki. Niewykształtowane formy ludzkiej postury i intelektu. One nie działają jak ludzie, inne jest inne, według instynktu, to co inne trzeba wyeliminować. Te obrzydliwe stworzenia trzeba po prostu edukować. Mina zawsze będzie im się krzywić, póki nie dojrzeją i nie poznają świata. Inność, dzięki naszej świadomości i wolności intelektualnej, jest czymś zupełnie normalnym. Nie powinno się dziwić że dzieci boją się inności, bo one jeszcze nie wykształciły pełno kształtnej ludzkiej świadomości, a co dopiero wolności intelektualnej. Te stworzenia nie mają jeszcze wykształconej osobowości. To szkice. Te dzieci trzeba karcić i wychowywać w sposób w jaki potrzebują, wraz z nauczaniem, ludzkie wartości przyjdą same.
Anulka   dodane przez Facebooka 19.09.2017 18:32
potem jak wytrzymają bulling w szkole, którego nie widzi ani wychowawca, ani dyrektor, dziecko wychodzi pokaleczone, zaburzonym obrazem siebie, biedny biedny dzieciak, żal mi jego rodziny
crashoverride (100) Trójmiasto 19.09.2017 17:27
Kościół podgrzewa złą atmosferę w stosunku do środowiska LGBT. Sieje nienawiść, więc jest kościołem Szatana. Pisowski rząd daje ciche przyzwolenie na przemoc i prześladowanie. Sprawa drukarza z Łodzi, za którym wstawia się sam Ziobro, świadczy wyraźnie jakie cele przyświecają obecnemu rządowi. No i nazista Międlar. Szkoda, że ubiegł Kaczyńskiego pisząc książkę pt. "Moja walka". Kaczyński będzie musiał wymyślić inny tytuł. Oto dzisiejsza Polska.
Oriol (?) 19.09.2017 17:24
Obłuda i podłość. Jak Kr-k potraktował ks. Charamsę, a jak abpa Wesołowskiego i ks. Gila?
Nie rozumiem tych, którzy chodzą do kościoła. Nie stać ich na poszanowanie samych siebie? Syndrom sztokholmski? Masochizm?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jezuita o śmierci Kacpra: nie godzę się! Grzegorz Kramer, fot. za: facebook.com/grzegorzkramer
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku