logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
3
1

„Narcos” i gej wśród sicario

Pacho: ostatni ojciec chrzestny kolumbijskiej gangsterki

Dodano: 15.09.2017, Aktualizacja: 15.09.2017

Kim był Pacho, którego wszyscy poznaliśmy dzięki serialowi „Narcos”? Gangsterem, głową kartelu narkotykowego z Cali, okrutnikiem i... gejem. Czy pod tą maską krył się ktoś inny? Pacho żył naprawdę, jego historia to opowieść o człowieku, który od nikomu nieznanego mechanika i imigranta w Nowym Jorku stał się wodzem największego kartelu narkotykowego.

W rolę Pacho w serialu „Narcos” w serwisie Netflix wciela się Alberto Ammann. Postać jest kolorowa, bajeczna i otwarcie homoseksualna. Jest obecna w serialu od pierwszego sezonu, ale nie była do tej pory kluczowa. W trzecim sezonie – zaczyna działać pełną parą: romantycznym tańcem i krwawym mordem. Ale nie swojego kochanka. Francisco Hélmer Herrera Buitrago zwany Robapapas albo Pacho urodził się w 1951 roku w Kolumbii. Zmarł w celi więziennej w listopadzie 1998 roku. Był mafiosem, przemytnikiem i dilerem narkotyków. Czwartym, i ostatnim, szefem kartelu Cali, który powstał w latach 70. Prowadzili nieustanną walkę z  kartelem z Medellín Pabla Escobara oraz wspierali tajną policję mścicieli jego ofiar, tzw. Los Pepes. Prócz Pacho trzema innymi ojcami chrzestnymi kartelu byli: Miguel Rodriguez Orejuela – pracoholik z migrenami, zwany „Lemon” z powodu jego gorzkiego usposobienia oraz jego brat – Gilberto, uroczy gawędziarz i wybitny taktyk, wierzył, że za pieniądze można kupić każdego. Był również Jose „Chepe” Santacruz Londoño – uwielbiał psikusy. Kiedy dziennikarz z Nowego Jorku źle o nim napisał, wysłał do niego płatnego mordercę, a gdy „country club” w Cali odmówili mu przyjęcia, założył swój klub.Pacho dorastał w małej miejscowości, był dobrym i przykładnym uczniem. Przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie został jubilerem, dorabiał sobie jako mechanik samochodowy aż zaczął sprzedawać narkotyki, głównie kokainę i substancje halucynogenne na ulicach Nowego Jorku, za co został dwukrotnie aresztowany – w 1975 i 1978 roku. Do Cali prawdopodobnie wszedł w 1983 roku. Był odpowiedzialny za przemyt narkotyków przez Meksyk, co było możliwe dzięki jego znajomościom i układom. Zaczął piąć się po szczeblach kariery i stawał się coraz ważniejszy. Handlował kokainą z Peru i Boliwii, które swoimi szlakami dowoził do Kolumbii, specjalnych laboratoriów, które ochraniały specjalne jednostki militarne, tzw. guerillas. Pozostawał jednak w tle, nie wychy...   ( Pozostało znaków: 8394 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 200086   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
„Narcos” i gej wśród sicario Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku