logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
57
0
8

Tęczowe kino i TV: na co czekamy jesienią?

Premiery filmów i seriali

Dodano: 01.09.2017, Aktualizacja: 11.01.2018

Tegoroczna jesień będzie obfitować w serialowe premiery. Nie możemy narzekać i na kino. Co warto obejrzeć, które seriale z wątkami LGBT wracają i kiedy?

KINONa dobry początek - 1 września premiera najnowszego filmu Sofii Coppoli z Colinem Farrellem i Nicole Kidman, "Na pokuszenie". Także branżowy "Odwet" z Antoine-Olivier Pilonem. Szesnastoletni Tim jest inteligentnym i utalentowanym, ale zamkniętym w sobie sportowcem. Trenuje biegi i szykuje się do ważnych eliminacji, w których faworytem jest Jeff, jego szkolny prześladowca. Tim postanawia pokonać go za wszelką cenę i w ten sposób zemścić się za wszystkie upokorzenia.3 września na platformie OUTFILM- krótkometrażowy film Kamila Krawczyckiego, "Mój koniec świata".Na 8 września zaplanowano premierę najnowszej ekranizacji powieści Stephena Kinga "To". Tydzień później, 15 września, biograficzny film "Rebel in the rye" o J. D. Salingerze, autorze m.in. "Buszującego w zbożu" i "Powiernik królowej" z sojuszniczką LGBT Judi Dench. To urocza historia przyjaźni królowej Wiktorii i jej hinduskiego sekretarza, Abdula Karima. Na platformie Netflix - premiera filmu Angeliny Jolie, "Najpierw zabili mojego ojca" - o wojnie domowej w Kambodży.22 września - artystowski horror Kate i Laury Mulleavy z Kirsten Dunst i - znanym z serialu "Gra o tron" - Pilouem Asbækiem,"Woodshocker". Tego samego dnia polską premierę ma film "Piękny kraj", nazwany nowym (i brytyjskim) "The Brokeback Mountain". Premierę będzie miał także "Kingsman: Złoty krąg" z Julianne Moore i Colinem Firthem.Pod koniec października do kin wchodzi nowy film Yorgosa Lanthimosa, twórcy "Lobstera", pt. "The killing of a sacred deer". Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn. Do kin wchodzi też nowy film Todda Haynesa, "Wonderstruck". Wśród gwiazd - Julianne Moore, Michelle Williams i Cory Michael Smith.6 października do kin wchodzi queerowy filmSebastiána Lelio - "Fantastyczna dziewczyna".27 października - premiera "Rany". W niektórych rejonach RPA do dziś praktykuje się rytuał męskiej inicjacji, którego przebieg jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Jednym z jej strażników jest Xolani, który raz do roku wraca w rodzinne strony i jako mentor pomaga młodym uczestnikom obrzędu. Jego nowy p...   ( Pozostało znaków: 9739 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 200009   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tęczowe kino i TV: na co czekamy jesienią? Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku