logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
0
1

Najbardziej gejowskie miejsce w Niemczech

Hotel i sauna Deutsche Eiche w Monachium

Dodano: 17.08.2017, Aktualizacja: 08.11.2017

Powstał w 1864 roku, jego mury widziały wiele: był miejscem, gdzie spotykała się artystyczna, monachijska bohema pod koniec XIX i na początku XX wieku, widział nazizm i rodzący się po wojnie ruch LGBT. Wśród jego gości byli m.in. Freddie Mercury, Donna Summer, czy Jean Paul Gaultier. Dziś to przyjazny dla LGBT hotel, restauracja z lokalnym jedzeniem, wspaniały taras widokowy i… największa w Bawarii gejowska sauna. Zapraszamy do Deutsche Eiche w Monachium!

Najpierw była restauracja: powstała w 1864 roku, w samym centrum miasta. Od ulicy zdobiły ją witraże (które do dziś można oglądać przy jej wejściu) – a wszystko po to, by gościom w środku zapewnić anonimowość i dyskrecję. To tam spotykała się artystyczna bohema, w tym homoseksualiści. Niedaleko był w końcu teatr i… baraki żołnierskie, więc w okolicy nie brakowało męskich prostytutek. W trakcie II Wojny Światowej w Eiche spotykali się m.in. naziści, którzy niedaleko stacjonowali. Pamiętajmy, że to właśnie Monachium było kolebką Hitlera. Plotki mówią, że on sam bywał gościem restauracji… Deutsche Eiche, które nigdy tak naprawdę nie zostało zamknięte, po wojnie „odżyło” w latach 50. – znów stało się miejscem, gdzie spotykali się geje i lesbijki, a także artyści i intelektualiści. W latach 80. Monachium było iście gejowskim miastem – jego częstym gościem był m.in. Freddie Mercury, który także i do Eiche zaglądał. To tam tworzył się ruch LGBT, to przed hotelem odbywały się protesty przeciwko homofobii. W 1995 roku miejsce zmieniło wła...   ( Pozostało znaków: 4546 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199936   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Najbardziej gejowskie miejsce w Niemczech   (C) www.deutsche-eiche.de CSD przed hotelem Deutsche Eiche w 2016 r.
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku