logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
34
1
3

Nowy Doktor Who będzie kobietą

A Internet zwariował

Dodano: 17.07.2017, Aktualizacja: 17.07.2017

Po raz pierwszy w 54-letniej historii popularnego brytyjskiego serialu, uwielbianego także przez społeczność LGBT, Doktorem Who zostanie kobieta. Co na to fani i fanki? No cóż...

Stało się! W weekend dowiedzieliśmy się kto zastąpi Petera Capaldiego i zostanie trzynastym Doktorem Who. Po raz pierwszy w historii tego popularnego serialu zostanie nim... Kobieta. Jodie Whittaker, którą wielbiciele telewizyjnych produkcji mogą kojarzyć np. z "Broadchurch".Co na to fani i fanki Doktora Who? Jak można było się niestety spodziewać: głosy są podzielone. Od pytań: czy następny będzie kobiecy James Bond? (nie mamy nic przeciwko), po radość i niedowierzanie. Queerowa część fanów jest raczej zadowolona, zwłaszcza, że... w ostatniej serii Doktorowi towarzyszyła ujawniona pomocniczka, Bill Potts. 

"To nie powinno być nic wyjątkowego w XXI wieku. W końcu już czas, czyż nie?" - mówiła o swojej bohaterce aktorka Pearl Mackie i dodawała: "Reprezentacja jest bardzo ważna, zwłaszcza w mainstreamowej telewizji".

A jak Wam podoba się trzynasty już Doktor Who?

Dla niezorientowanych: "Doktor Who" to brytyjski serial science-fiction, produkowany od lat 60. Jego bohaterem jest Władca Czasu, humanoidalny obcy, który zwiedza wszechświat w TARDIS, czyli swoim statku, przypominającym budkę telefoniczną. Serial ma ogromne rzesze fanów i dorobił się już przydomka kultowy.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Podpis (?) 18.07.2017 2:28
Hej wywróćmy i powywrajmy kulturę bo kobiety na pewno czują się gorsze dlatego że w jakimś serialu główną rolę ma mężczyzna!
To głupi pomysł. Może supermena uczynić superwomen, albo gejem. CO Z TEGO ŻE LUDZIE POKOCHALI TĘ SERIĘ TAKĄ JAKĄ BYŁA, W KOŃCU JAK DODANY FEMINIZM I TĘCZĘ W TLE TO BĘDZIE WYŻSZA OGLĄDALNOŚĆ ;DD
Lahey (19) okolice Gdańska 17.07.2017 20:30
Nie jestem fanem tego pomysłu. Boję się, ze reżyser to zjebie i z doktora stanie się stereotypowa kobieta, która będzie zamiatać Tardis i pół dnia malować paznokcie. Chciałbym aby trzynasta została pokazana jako silna, twarda i odważna kobieta. Albo będzie świetnie, albo chujowo. Zobaczymy.
The Voice of Heart (16) Lublin 17.07.2017 15:07
Doctor kobietą? Hm, to będzie... ciekawe. Chyba czas na wznowienie oglądania, żeby potem być na bieżąco. :D
SamaCisza (29) Warszawa 17.07.2017 12:45
kurczę jeszcze 12 nie skończyłam a tu już 13...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nowy Doktor Who będzie kobietą Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku